ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Legendárny Vialli bojuje s rakovinou: Neviem, aký výsledok bude mať tento zápas
zdroj: Gianluca Vialli.

Legendárny Vialli bojuje s rakovinou: Neviem, aký výsledok bude mať tento zápas

Je jediný útočník histórie, ktorý vyhral Ligu majstrov, Pohár UEFA i Pohár víťazov pohárov. Začínal v Cremonese, najdlhšie obdobie strávil v Sampdorii, ľudia si ho pamätajú najmä ako hráča Juventusu a londýnskej Chelsea. Za Taliansko odohral 59 stretnutí, bol v Tíme snov Eura 1988. Počas dva a pol roka na lavičke Chelsea dvíhal nad hlavu poháre ešte pred príchodom majiteľa Romana Abramoviča. Člen talianskej siene slávy a najlepší strelec Serie A zo sezóny 1990/91 Gianluca Vialli oznámil, že už rok bojuje s rakovinou.

„Mám sa momentálne veľmi dobre. Je to už rok, začínam sa dostávať do svojej živočíšnej kondície. Napriek tomu, že stále neviem, aký výsledok bude mať tento zápas,“ vravel Vialli pre Corriere della Sera. Taliansky desiaty najlepší strelec vo všetkých súťažiach pôsobil v pozícii trénera naposledy v roku 2002 na lavičke Watfordu. Ako odborník však spolupracuje s najznámejšími televíziami v Anglicku a Taliansku. Teraz vydáva knihu, ktorou sa snaží inšpirovať ľudí bojujúcich s rakovinou.

Spočiatku svoj boj nechcel medializovať. „Bolo ťažké o tom povedať ostatným, dokonca i mojej rodine. Nechcete zraniť ľudí, ktorých milujete. Nechcel som ublížiť rodičom, súrodencom, manželke Cathryn a našim dievčatkám Olivii a Sofii. Cítite hanbu v zmysle, že čo sa vám stalo, je vaša chyba. Zvykol som pod košeľou nosiť sveter, aby nikto nič netušil,“ hovorí Vialli o tom, ako sa choroba podpísala pod jeho zovňajšok a úbytok váhy: „Nádejam sa, že môj príbeh inšpiruje ľudí, ktorí sa nachádzajú na osudnej križovatke života. Život sa skladá z 10% toho, čo sa nám stane, a 90% toho, ako sa s tým popasujeme. Dúfam, že môj príbeh pomôže ľuďom vyrovnať sa správnym spôsobom s tým, čo prežívajú.“

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk