Výsledky zápasov 13. kola španielskej La Ligy

Real Sociedad - Celta Vigo 2:1 (1:0)
Góly: 37. Oyarzabal, 47. Zurutuza – 83. Gómez

zdroj: hoofoot.com

NEDEĽA

Futbalisti Athletica Bilbao remizovali v nedeľňajšom zápase 13. kola španielskej ligy s Getafe 1:1.

Sevilla zdolala Valladolid 1:0 a na čele tabuľky vystriedala FC Barcelonu. Katalánci v sobotňajšom šlágri remizovali na pôde Atletica Madrid 1:1.

Athletic Bilbao - Getafe 1:1 (0:0)
Góly: 67. Nolaskoain - 77. Mata

FC Sevilla – CDF Real Valladolid 1:0 (1:0)
Gól: 30. Andre Silva

zdroj: streamable.com

RCD Espaňol Barcelona – FC Girona 1:3 (0:2)
Góly: 74. Iglesias – 4. a 6. Stuani, 90. Doumbia

Villarreal - Betis Sevilla 2:1 (0:0)
Góly: 52. Moreno, 54. Chukwueze - 90. Lo Celso

SOBOTA

Futbalisti Eibaru zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 13. kola španielskej La Ligy nad Realom Madrid 3:0. "Biely balet" utrpel prvú prehru pod vedením trénera Santiaga Solariho.

Real chcel natiahnuť víťaznú sériu na päť zápasov, no od 16. minúty na baskickej pôde prehrával po góle Gonzala Escalanteho. Na začiatku druhého dejstva zasadili hosťom ďalšie dva údery Sergi Enrich a Kike.

Futbalisti Barcelony remizovali v šlágri 13. kola španielskej La Ligy na pôde Atletica Madrid 1:1 a udržali si vedenia v tabuľke. Domáci vyhrávali od 77. minúty po góle Diega Costu. Deľbu bodov zariadil v 90. minúte Ousmane Dembele. Barcelona má na čele jednobodový náskok pred sobotňajším súperom.

Eibar - Real Madrid 3:0 (1:0)
Góly: 16. Escalante, 52. Enrich, 57. Kike

FC Valencia - Rayo Vallecano 3:0 (1:0)
Góly: 35. a 61. Mina, 76. Gameiro, ČK: 87. Advincula (Vallecano)

Huesca - Levante 2:2 (1:1)
Góly: 23. Rivera Hernández, 52. Etxeita - 45+1. Martí, 77. E. Boateng

Atletico Madrid - FC Barcelona 1:1 (0:0)
Góly: 77. Costa - 90. Dembele

PIATOK

Futbalisti CD Leganes vyhrali v zápase 13. kola španielskej ligy nad štvrtým tímom tabuľky Deportivom Alaves 1:0 a dostali sa z pásma zostupu. Tri minúty pred prestávkou zariadil triumf domácich Youssef En-Nesyri.

CD Leganes – Deportivo Alaves 1:0 (1:0)Gól: 42. En-Nesyri