ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hapal sa vyjadril k odchodu Weissa
zdroj: Pavel Hapal a Vladimír Weiss ml.

Hapal sa vyjadril k odchodu Weissa

Len mesiac po kauze siedmich reprezentantov, ktorí porušili životosprávu, a odchode trénera Jána Kozáka rieši slovenská reprezentácia ďalší problém. Vytvoril ho nevyužitý náhradník v oboch novembrových dueloch Ligy národov Vladimír Weiss. Krídelník katarskej Al-Gharafy po treťom striedaní trénera Pavla Hapala v Česku opustil lavičku Slovenska a odišiel do šatne.

Neprejavil rešpekt, nie je to v poriadku

Kým sa spoluhráči na trávniku pražského Edenu snažili v závere duelu o obrat, Weiss sa stihol prezliecť. Krátko po konci duelu už v civile blúdil chodbami Edenu a hľadal východ zo štadióna. Pýtal sa na neho usporiadateľov stojacich pri autobuse, ktorý spoluhráčov Weissa odviezol na letisko. Bývalý hráč Manchestru City, Pescary či gréckeho Olympiakosu následne poďakoval, zamieril opačným smerom od vozidla, venoval jeden autogram a zmizol v útrobách Edenu. Ešte predtým stihol utrúsiť vetu: „Ja som skončil.“ Informáciu sme vám priniesli počas noci po pondelňajšom zápase. Weiss konal a hovoril v Česku pod vplyvom emócií, no rozhodnutie v stredu potvrdil pre denník Plus jeden deň: „Za Hapala som skončil, vyjadrím sa v najbližších dňoch."

V rovnaký deň prostredníctvom stránky Slovenského futbalového zväzu vydal stanovisko aj tréner Pavel Hapal: „Už na tlačovej konferencii som povedal, že počas zápasu som si vôbec nevšimol, že Vlado opustil lavičku, koučoval som mužstvo. Dozvedel som sa to, keď som prišiel do šatne. Tam mi podal ruku a odišiel. Chápem frustráciu z toho, že nedostal šancu. Voči mužstvu, nám trénerom i realizačnému tímu neprejavil rešpekt, a to určite nie je v poriadku. Ďalších päť, šesť hráčov mohlo urobiť to, čo on, ale neurobili tak, pretože si uvedomovali, že to nie je namieste. Ak sa niekde vyjadril, že v reprezentácii končí, predo mnou tak neurobil, nemám od neho žiadne oficiálne stanovisko a pokiaľ ho mať nebudem, nemám sa k čomu vyjadriť. Loptička je teda na jeho strane, on musí vysvetliť, čo sa stalo. Rozhodne nechcem urobiť unáhlené závery.“

Tímy z 2. a 3. koša takmer na rovnakej úrovni

Slovensko v pondelňajšom zápase na pôde Česka začalo dobre, no po inkasovanom góle v 32. minúte od Patrika Schicka sa už nedokázalo vrátiť do tempa. „Sme sklamaní, že po prehre v Česku sa nám nepodarilo obhájiť druhý kôš. Berieme to však ako realitu. Uvidíme, koho nám prisúdi žreb, ale jednoznačný cieľ je dostať sa na majstrovstvá Európy,“ vyzýva Pavel Hapal. Prehra okrem vypadnutia do tretej výkonnostnej skupiny Ligy národov znamenala i horšiu pozíciu pre nasadzovanie pre kvalifikáciu na ME 2020. Slovensko budú žrebovať z tretieho koša. Okrem gigantov z prvého koša môže z plejády druhých nasadených tímov dostať trebárs Nemecko. „Nemecko je vo výkonnostnom a hernom kŕči už od majstrovstiev sveta v Rusku. Je to však obrovská futbalová krajina s veľkým množstvom skvelých hráčov. Podľa mňa je to len ich krátky výpadok. To však znamená, že skupina, do ktorej príde Nemecko z druhého koša, bude veľmi náročná. Ľahký zápas však už nie je. Keď sa pozrieme na druhý a tretí kôš, v nich sú tímy takmer na rovnakej úrovni. Ale my máme cieľ dostať sa na šampionát,“ zopakoval ambíciu Hapal.

foto: tasr
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Liga národov

Pozri viac

HOKEJ.sk