ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slavia má nového čínskeho majiteľa: Klub získa know-how z Premier League, Stoch novú zmluvu
zdroj: slavia.cz

Slavia má nového čínskeho majiteľa: Klub získa know-how z Premier League, Stoch novú zmluvu

V deň zápasu medzi Slovenskom a Českom sa z Eden Arény stal Sinobo Stadium. Zmenu spečatil SK Slavia Praha podpisom spolupráce s novými čínskymi majiteľmi – majoritným Sinobo Group a minoritným Citic Group.

Zástupcovia oboch spoločností sa zišli na štadióne Slavie v deň zápasu Česka so Slovenskom. „Keď obaja dnešní akcionári, pán predseda Zhang zo spoločnosti CITIC Group a pán predseda Zhou zo spoločnosti Sinobo Group, navštívili v apríli Slaviu, sľúbili, že urobia najrýchlejšie kroky pre prevzatie podielu a budú sa naďalej podieľať na rozvoji klubu,“ predstavil svojich nových spolupracovníkov predseda predstavenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. „Vstup dvoch nových akcionárov, pričom jedného máme v názve štadiónu a druhého na dresoch, znamená predovšetkým budúcnosť.“

Predseda Sinobo Group Zhou Jinhui je zároveň už dva roky majiteľom klubu čínskej Superligy Beijing Sinobo Guoan. V roku 2009 klub vyhral v krajine ligový titul. „V pánovi predsedovi Zhou získavame skúseného manažéra a biznismena a tiež veľkého futbalového odborníka a fanúšika. Futbal miluje a venuje mu množstvo svojho času. Klub Beijing Guoan, ktorý bol najskôr partnerským klubom a dnes sa stáva sesterským, riadi s veľkou láskou. Klub pod jeho vedením bude hrať ázijskú Ligu majstrov. Sinobo má s pekingským klubom veľké ciele. Pracujú pre nich veľkí odborníci z Premier League. My budeme radi, keď budeme môcť zdieľať know-how,“ pokračoval.

Jaroslav Tvrdík (SK Slavia Praha), Zhou Jinhui (Sinobo Group)
slavia.cz

Tvrdík ďalej dodal, že cieľom bude, aby sa Ligu majstrov hrali čoskoro oba kluby – čínsky ázijskú, Slavia európsku pohárovú súťaž. „Od predsedu predstavenstva pána Zhou máme veľmi náročné úlohy. Už som o nich predtým hovoril. Máme za úlohu vyhrať domácu súťaž a urobiť všetko pre postup do základnej skupiny Ligy majstrov. Chceme budovať silný, stredoeurópsky klub,“ načrtol plány, ktoré sa odrazia aj v hráčskom kádri. Aj vzhľadom na to sa stretli na štadióne práve pri zápase Česka proti Slovensku, kde nastúpili Tomáš Souček a Miroslav Stoch. Zároveň ohlásili novú posilu Petra Ševčíka z Liberca.

Podľa slov predsedu predstavenstva Slavie mal síce klub niekoľko ponúk na odchovanca Součeka, hráč však bude minimálne do konca sezóny členom tímu. Dôležitosť slovenského reprezentanta si klub poistil novou, vylepšenou zmluvou. „Miroslav Stoch je jeden z najúspešnejších strelcov českej ligy, veľká osobnosť Slavie. Som rád, že môžem oznámiť, že zajtra (dnes – pozn. red.) podpíšeme s ním predĺženie kontraktu o tri roky. Bude s nami bojovať o majstrovský titul a dúfam, že aj o Ligu majstrov a ďalšie úspechy v pohároch,“ povedal Tvrdík.

Zhou Jinhui (Sinobo Group)
slavia.cz

„Futbal nie je iba športová disciplína. Je to univerzálna kultúra spájajúca celý svet. Je to univerzálny ‚jazyk‘, ktorý je zrozumiteľný naprieč národmi a regiónmi,“ povedal vo svojom prejave akcionár Slavie a predseda predstavenstva spoločnosti Sinobo Group Zhou Jinhui. V určitej časti dokonca citoval Franza Kafku. „Ak mal niekto z vás možnosť navštíviť Peking, určite si všimol, že naše dve hlavné mestá, Peking a Praha, sú si v mnohom podobné. Majú okúzľujúce historické budovy, bohatú miestnu kultúru a charakter kozmopolitného veľkomesta. Preto nie je prekvapením, že futbalový klub Guoan Peking, ktorý vlastní spoločnosť Sinobo Group, má s pražským klubom mnoho spoločných rysov.“

„Firemná kultúra spoločnosti SINOBO sa riadi hlavným mottom: ‚Kde je vôľa, je aj úspech‘. Štyrmi základnými firemnými hodnotami sú lojalita, nadšenie, odvaha a tímová práca. Tieto hodnoty vidím aj tu v SK Slavia Praha a medzi jeho fanúšikmi,“ pokračoval Zhou. „Je mi veľkou cťou, že domáci štadión Slavie ponesie názov spoločnosti SINOBO Group. Pevne verím, že vstup našej spoločnosti ako majoritného akcionára bude prínosom pre obe strany ako na futbalovom ihrisku, tak aj mimo neho a že prehĺbi priateľstvo a porozumenie medzi našimi hlavnými mestami, medzi Prahou a Pekingom,“ uzavrel čínsky biznismen.

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk