ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Košická Lokomotíva namočená v boji o záchranu, v klube si vypadnutie nepripúšťajú
zdroj: fclokomotiva.sk

Košická Lokomotíva namočená v boji o záchranu, v klube si vypadnutie nepripúšťajú

Pred rokom bola košická Lokomotíva po polovici súťaže na čele tabuľky, v druhej lige finišovala na úctyhodnej štvrtej priečke s 51 bodmi. Dnes jej po sedemnástich odohratých zápasoch patrí predposledné pätnáste miesto. Zverenci trénerského dua Andrejko - Benkovský nazbierali doposiaľ iba 15 bodov a sú až po uši namočení v záchranárskych prácach.

V kádri modro-bielych v lete nastalo minimum zmien. Tá najdôležitejšia sa udiala na trénerskej lavičke, kde Alberta Rusnáka, ktorý zamieril k reprezentácii do 19 rokov, nahradil len 29-ročný Ľuboš Benkovský. K nemu neskôr pribudol skúsený Bohumil Andrejko. Vedenie klubu zo zlého postavenia v tabuľke trénerské duo neviní. 

„Sme s rozhodnutím angažovať túto dvojicu spokojní, taktiež s ich prácou. Odvádza sa tu profesionálna robota v amatérskom klube. Prístup hráčov, to, čo hráme, to nie je náhoda, ale poctivo natrénované veci. Má to zmysel, hoci tréneri majú smolu v tom, že nám to na jeseň neprinieslo body a v tabuľke stojíme tak, ako stojíme. Isté je, že za trénerom Benkovským stojíme a pôjdeme s ním aj do jarnej časti,“
odmietol špekulácie o výmene kormidelníka športový riaditeľ klubu Róbert Jano st.

Ľuboš Benkovský
Mladý tréner Ľuboš Benkovský má napriek nelichotivému postaveniu v tabuľke stabilné miesto na lavičke Lokomotívy (foto: fclokomotiva.sk)

„Je to vysoká škola trénerského života, som rád, že môžem byť v tomto dianí. Posúva ma to vpred. Na druhej strane, je to pre mňa aj veľmi negatívne, pretože v tabuľke sme sa chceli pohybovať na iných priečkach, mať viac bodov. Myslím si, že na ihrisku nám to funguje, veľa vecí sa zlepšilo, ale vždy to končí pri tom, že musíme doladiť ten detail streľby a pokoja pri zakončení. Toto je momentálne kľúčový detail, ktorý musíme vyriešiť, buď angažovaním nového hráča, alebo s hráčmi, ktorých máme k dispozícii,“ nechal sa počuť Ľuboš Benkovský.

Lokomotíva na jeseň vyhrala len trikrát, osemkrát prehrala a šesťkrát remizovala, pričom všetkých šesť nerozhodných výsledkov sa zrodilo v záverečných šiestich jesenných kolách. „Hoci sme posledných šesť zápasov neprehrali, negatívom je, že sme ich ani nevyhrali. A to je pre nás tiež ako prehra. S niečím podobným som sa doposiaľ nestretol. Je to pre mňa negatívna skúsenosť, že aj takýto zákerný dokáže byť futbal. Žiaľ, body sa strácajú a citeľne nám chýbajú. Napriek tomu si ale myslím, že nemáme tím vyskladaný zle. Máme dobrých hráčov, no chýba nám ten najdôležitejší detail, a to je strieľanie gólov. Preto sme tam, kde sme,“ dodal Benkovský, ktorý v minulosti dlhodobo pracoval pri mládeži v Spartaku Trnava.

Okrem Lokomotívy sa v zóne zostupu nachádzajú ďalšie tri tímy z východného Slovenska (Trebišov, Bardejov, Lipany), hneď pred nimi je Prešov. Česť „východniarov“ tak momentálne zachraňujú len prvoligové Michalovce a Poprad, ktorému patrí v tabuľke druhej ligy piata priečka. „Nebudem vyplakávať na ekonomicky silné západné Slovensko. Takto to momentálne vyšlo, možno by to mohlo byť aj inak. Z pozície východniara to nie je príjemný pohľad, no ja verím, že jarná časť bude iná. Vždy pripomínam, že minulý rok bolo Komárno po jeseni beznádejne posledné a na jar sa vyšplhalo do polovice tabuľky. Bude to akoby iná súťaž. Ešte ťažšia, no my sa nemôžeme pozerať ani hore, ani dole. Musíme sa pozerať sami na seba, aby sme tú súťaž zachránili,“ burcuje Róbert Jano st.

V klube si vypadnutie do tretej ligy nepripúšťajú. Lokomotíva cíti, že po kvalitatívnej stránke má na to, aby pôsobila v druhej lige. Navyše, do súťaže s najväčšou pravdepodobnosťou pribudne aj jej mestský rival FC Košice. Atraktívne derby by budúcemu ročníku dodalo extra náboj. „To, čo predvádzame na ihrisku, tabuľka reálne neodzrkadľuje. Hráme naozaj dobre, ale niečo tomu chýba. Dúfam, že cez zimu prídeme na to, čo to je. FC Košice pravdepodobne postúpi, verím, že my sa zachránime a čoskoro si zahráme derby na novom štadióne,“ zaželal si asistent kapitána Róbert Cicman, narážajúc na fakt, že v metropole východu už odštartovali práce na výstavbe novej futbalovej arény. Prvý zápas by sa v nej mohol hrať na jar 2020.

Zimnú prípravu „Loky“ odštartuje 7. januára, v kádri by nemal nastať veľký pohyb, hoci vedenie klubu avizuje snahu posilniť mužstvo. Cieľ je jasný. „Jednoznačne záchrana v druhej lige,“ uzavrel Ľuboš Benkovský.

Lokomotíva Košice hráči
Hráči a fanúšikovia modro-bielych si na jeseň veľa radosti neužili (foto: fclokomotiva.sk)

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk