ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bero: Neboli sme schopní zmeniť hru. Mali sme sa minimálne udržať
zdroj: Sklamanie Slovenska.

Bero: Neboli sme schopní zmeniť hru. Mali sme sa minimálne udržať

Tréner Slovenska Pavel Hapal nasadil v Česku stredovú trojicu v rovnakom zložení a s rovnakou taktikou ako hrala od 30. minúty domáceho duelu s Ukrajinou. Zraneného Kucku vtedy po boku Hamšíka s Gregušom doplnil Matúš Bero. Záložník Vitesse Arnhem v Prahe zotrval na trávniku aj po prechode na rozostavenie 4-1-4-1, no Slovensko v Edene neuspelo.

Terén spomalil našu hru

„Vstup do zápasu sme mali výborný,“ kvitoval po stretnutí Bero: „Potom nám lopta začala odskakovať. Ihrisko nebolo ideálne, pri prvom dotyku s loptou sme namiesto dvoch sekúnd potrebovali štyri-päť. To spomalilo celú hru, dochádzalo k ľahkým stratám. Potrebovali sme zmeniť hru, to sa nám nepodarilo.“ Slovensko malo v úvodnej polhodine takmer 70-percentné držanie lopty, bolo kombinačne lepšie. „Myslím, že Česi boli sami prekvapení. Mali sme tlak, boli sme rýchli na lopte. Gól nás však pribrzdil,“ vrátil sa Matúš k momentu, keď sa slovenská hra zosypala.

Slováci po inkasovanom góle mentálne padli. Víťazne nalajnovaný zápas podľa papierovo kvalitatívne horšiemu súperovi sa začínal vyvíjať v neprospech. Hostia síce mali chcenie, no miestami možno až priveľké. Hra nebola jednoduchá, nezdobila ju priamočiarosť z duelu proti Ukrajine. Striedaniami Dudu za Greguša a Maka za Rusnáka prišiel Hapal o kombinačnú prevahu, jeho mužstvo začalo prekopávať stredovú zónu. „Aj v druhom polčase sme sa tlačili do gólu, dali sme do toho všetko. Chýbalo nám šťastíčko, aby sa nám lopta dobre odrazila. Tak, ako sa to stalo im. Získali loptu, dali ju za obranu a Schick bežal sám na brankára. Nemyslím si, že vie ako,“ tvrdil po stretnutí Bero.

Matúš Bero vs. Tomáš Souček.

Nesklamal som, no viem hrať lepšie

Dvadsaťtriročný odchovanec Trenčína pred príchodom Hapala odohral za Slovensko v súťažných zápasoch jedinú minútu. Proti Ukrajine a Česku dostal dve a pol hodiny. „Proti Ukrajine som bol v prvých minútach nervózny. Hrať za Slovensko a nastúpiť po boku týchto chalanov je sen pre mladých hráčov. Dostal som väčšiu minutáž, ktorú som ani neočakával. Viem hrať lepšie, no myslím, že som nesklamal,“ vravel po zápase v Prahe Bero, ktorého však sklamalo vypadnutie do tretej výkonnostnej kategórie Ligy národov: „Je to škoda. Prvé dva zápasy sme mali jedného trénera, v ďalších dvoch druhého. S tímom to zamáva. Dalo sa z toho vyťažiť minimálne zotrvanie v skupine. Musíme sa v ďalších bojoch Ligy národov pokúsiť o návrat do 2. skupiny.“

Viac ako samotný zostup v súťaží mrzí horšie nasadenie v kvalifikácii na majstrovstvá Európy 2020. Slovensko budú ťahať až z tretieho výkonnostného koša. Kabína sa však na neúspech podľa Bera pozerala triezvo: „Zostupom sa náš život nekončí. Je to komplikácia aj v súvislosti so žrebom kvalifikácie, no máme kvalitu a dokážeme prekvapiť všetkých súperov. Sme dobrá partia, popriali sme si všetko dobré do klubových sezón.“ Slovenská reprezentácia sa zíde najbližšie v marci na štarte kvalifikácie na ME 2020.

foto: tasr
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Liga národov

Pozri viac

HOKEJ.sk