Koniec Weissa v reprezentácii?
zdroj: Vladimír Weiss.

„Ja som skončil,“ utrúsil Vladimír Weiss mladší hľadajúc východ z útrob pražského Edenu. Východ zo štadióna, nie cestu k pristavenému autobusu, od ktorého sa vzďaľoval rovnako ako od svojej reprezentačnej budúcnosti.

Bolo zhruba päť minút po poslednom hvizde rozhodcu. Aktéri stretnutia Česko - Slovensko ešte sedeli zadýchaní v šatni alebo absolvovali sprchu. Vladimír Weiss nie. Už prezlečený najskôr zamieril k autobusu, do ktorého neskôr nastupovali slovenskí reprezentanti. Weiss však nie. Usporiadateľov sa opýtal na východ zo štadióna. Poďakoval, cestou venoval ešte jeden autogram a zmizol. Či sa neskôr vrátil, nevieme.

Na reprezentačný zraz letel z katarskej Al Gharafy. V pondelok sa hlásil v Šamoríne. So spoluhráčmi z národného tímu sa pripravoval na prvé zápasy pod novým trénerom Pavlom Hapalom. Český kormidelník však proti Ukrajine (4:1) a Česku (0:1) krídelníka nevyužil ani na minútu. Keď sa v 79. minúte pondelňajšieho duelu proti Česku dostal na jeho úkor na trávnik ako tretí striedajúci hráč útočník Adam Nemec, Weiss natruc opustil striedačku. To vysvetľuje, prečo bol bezprostredne po stretnutí prezlečený a hľadal východ.

„Vlada Weissa poznáme. Vieme, akým spôsobom hrá. Rozhodli sme sa pre tento variant, do zápasu sme ho nepustili. Nie je však nikde napísané, že v ďalších stretnutiach nebude hrať,“ komentoval na pozápasovej tlačovke tréner Hapal, ktorý na konkrétnu otázku smerujúce k správaniu 28-ročného reprezentanta dodal: „V priebehu zápasu som si to nevšimol (že Weiss opustil lavičku), pretože som koučoval mužstvo. Dozvedel som sa to až keď som po zápase vošiel do kabíny. Budem sa snažiť vykomunikovať to s hráčom. Zistiť, čo ho k tomu viedlo, a uvidíme ďalej.“

Weiss pozíciu náhradníka, zdá sa, neakceptoval.

Tréner Hapal sa pri novinároch zastavil i cestou do autobusu. Opäť čelil otázke ohľadom rozruchu vyvolaného Vladimírom Weissom známym svojimi výstrelkami. Svoju odpoveď zopakoval a prezradil, že Weiss mu po stretnutí podal ruku, no nič nepovedal.

Weiss absolvoval dlhý let z Kataru, no v konkurencii Maka, Rusnáka a navrátilca Stocha si nekopol do lopty. Pôsobenie v súťaži na Oriente jeho progresu neprospieva. Budúci piatok oslávi už 29. narodeniny, Európu opustil v januári 2014. Weiss odohral za Slovensko 66 stretnutí, strelil 7 gólov. Či svoje štatistiky v drese s dvojkrížom na hrudi rozšíri, to ukáže najneskôr marcový asociačný termín, keď sa najbližšie zíde reprezentácia Slovenska na štarte kvalifikácie ME 2020.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”