ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Griezmann odhalil zásadný dôvod, pre ktorý odmietol Barcelonu
zdroj: TASR/AP

Griezmann odhalil zásadný dôvod, pre ktorý odmietol Barcelonu

Antoine Griezmann vyšiel s pravdou von. Hviezda Atletica Madrid v rozhovore pre francúzsky Canal Plus porozprávala o tom, prečo v lete odmietla prestúpiť do Barcelony.

Katalánci mali o 27-ročného útočníka eminentný záujem, podľa slov samotného hráča však jedným z hlavných dôvodov, prečo do Barcelony neprestúpil, bola prítomnosť argentínskej hviezdy Lionela Messiho. Francúz si uvedomoval, že by bol na Nou Campe len v jeho tieni, čo zohralo pri rozhodovaní veľkú úlohu.

„Či bolo ťažké odmietnuť Barcu? Bolo to veľmi ťažké,“
povedal Griezmann a pokračoval: „Na jednej strane je tu Barcelona, ktorá vás chce, ktorá vám neustále volá, posiela správy. No na druhej strane je tu klub, kde ste pod zmluvou, kde ste najdôležitejším hráčom, a kde je okolo vás vybudovaný celý projekt. A samozrejme, podvedome zohralo úlohu aj to, že by som tam bol len Messiho poručíkom.“

zdroj: twitter.com

Atletico v tom čase o svoju najväčšiu hviezdu poriadne bojovalo: "Moji spoluhráči a ľudia v klube urobili všetko, zhovárali sa so mnou, zvýšili mi plat. Urobili doslova všetko, aby mi ukázali, že Atletico bol môj domov, a že by som nemal odísť." 

Napriek tomu sa francúzskemu útočníkovi nerobilo rozhodnutie vôbec ľahko, zavážila aj rodinná porada. „Boli to skutočne ťažké časy, predovšetkým pre moju ženu, keď som ju budil aj o tretej ráno s tým, aby sa o tom so mnou porozprávala,“ zakončil Griezmann.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk