ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovenská "devätnástka" uzavrela rok triumfom nad Talianskom!
zdroj: sfzofficial

Slovenská "devätnástka" uzavrela rok triumfom nad Talianskom!

Slovenskí reprezentanti do 19 rokov zvíťazili v pondelok v prípravnom zápase v Taliansku nad domácimi rovesníkmi 4:2. Pre výber trénera Alberta Rusnáka to bol posledný zápas v tomto roku.

Taliansko "19" - Slovensko "19" 2:4 (1:2)      
Góly: 34. Rauti, 86. Portanova - 5. Kmeť, 9. Strelec, 49. Mihálek, 90+. Pišoja.      

SR 19: Ludha – Kučera (72. Suľa), Pišoja, Petro, Vojtko – Myslovič, Mader (44. Machara), Kadák (80. Bobček) – Mihálek (90. Holub), Strelec, Kmeť (46. Mesík)

Albert Rusnák, tréner SR 19: "Sme radi, že sme si  mohli zahrať proti takému vyspelému súperovi. Zápas mal parametre kvalifikačného duelu svojou úrovňou i diváckou kulisou, celý čas mala hra z oboch strán vysoké tempo. Od úvodných minút sme hrali aktívne, súperove akcie sme narušili už v základoch aktívnym pressingom v obrannej zóne súpera. Po získaní lopty sme boli priamočiari a efektívni. Hrali sme rýchlo, kombinačne a priamočiaro na súperovu bránu, čo nám prinieslo dva góly po krásnych akciách. Mali sme šancu na 3:0, ale zle sme vyriešili situáciu v šestnástke domácich a z následného protiútoku sme inkasovali. V druhom polčase sme pokračovali v našej hre a po rýchlej kolmej akcii sme predsa zvýšili. Talianov hnalo publikum do útoku, ale v defenzíve sme pracovali výborne, hoci domáci predsa znížili po rohovom kope. Potom nám rozhodca neuznal regulárny gól pre neexistujúci ofsajd, my sme sa však predsa presadili. V poslednej päťminútovke a nadstavenom čase sme mohli pridať ešte dva góly, domáci brankár bol sám proti našim hráčom. Som rád, že chlapci zistili na vlastnej koži, že môžu zdolať každého, ak k futbalovej kvalite pridajú túžbu a vôľu víťaziť."

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk