ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Stoch po Ukrajine: Môj čas ešte len príde. Proti Česku!
zdroj: Jozef Bedej

Stoch po Ukrajine: Môj čas ešte len príde. Proti Česku!

Návrat Miroslava Stocha do slovenskej reprezentácie spôsobil ešte väčší boom, než zmena na trénerskej lavičke či víťazstvo rozdielom triedy nad silnou a v rankingu krajín vyššie postavenou Ukrajinou (4:1). Tá sa už vopred stala víťazom skupiny v Lige národov, kde o zotrvanie v divízii zvedú v pondelok súboj Česi a Slováci.

Miroslav Stoch chýbal v slovenskej reprezentácii už dlhodobo po tom, čo si nesadol s vtedajším kormidelníkom Jánom Kozákom a cestou lietadlom z európskeho šampionátu vo Francúzsku mali medzi sebou konflikt. Jeho posledný zápas v drese národného tímu sa teda datuje na jún 2016, kedy ho Kozák postavil na osem minút proti Walesu (1:2), neskôr už proti Rusku, Anglicku a Nemecku nenastúpil. Diváci ho tak mohli na ihrisku opäť zazrieť až po 889 dňoch, uplynulý piatok mu nový tréner Pavel Hapal doprial 22 minút proti Ukrajine, keď bezmála desaťtisícová návšteva na štadióne opakovane skandovala jeho meno.

Rodák z Nitry nastúpil za stavu 4:1, vystriedal jedného z našich najlepších hráčov Róberta Maka. Hoci ukázal bojovnosť, v zápase už nestihol veľa spraviť. Napriek tomu, že sa na rozhovor dvakrát necítil, prešiel v mixzóne popred novinárov a nechal sa zlákať pred mikrofóny a kamery. „V Prahe sa porozprávame. Dnes som predsa veľa neodohral. Môj čas ešte príde,“ argumentoval spočiatku Stoch slovenskému novinárovi, ktorý sa ho snažil prehovoriť na rozhovor. A podarilo sa. Miňo, ktorý pred rokmi kategoricky odmietal akýkoľvek kontakt s médiami, venoval novinárom azda viac času, než ktorýkoľvek iný futbalista.

„Cítili som sa výborne, ešte lepšie vďaka víťazstvu. Bolo príjemné počuť skandovanie môjho mena a nastúpiť v slovenskom drese po tak dlhej dobe,“ začal rozprávať o svojich pocitoch bezprostredne po skončení duelu. Futbalista, ktorý od svojho posledného účinkovania v reprezentácii zmenil dres z tureckého Fenerbahce za českú Slaviu Praha, sa oveľa viac teší na pondelňajšie meranie síl, práve na štadióne svojho súčasného klubu. „Bude to špeciálne. Je to federálne derby, hrá sa u nás na Slavii. Budem doma, no v pozícii hosťa. Sám neviem, čo od toho mám očakávať, dosiaľ som to v kariére nezažil. Som zvedavý na tie pocity, zrejme sa dostavia už na predzápasovom tréningu.“

Z ligových trávnikov pozná viacero mien, tréner Šilhavý dal v nominácii priestor šiestim mužom z domácej súťaže, z toho dvom hráčom Slavie. Zmrhal sa však na poslednú chvíľu zranil, rovnako ako Plzenčan Kopic. „Je tam už iba Souček. Lúčili sme sa slovami, že však sa uvidíme. Do nášho zápasu s Ukrajinou nebol priestor na hecovačky, na iné zápasy sme dovtedy nemysleli a aj preto sme ten zápas zvládli tak ako sme ho zvládli. No ono to už potom príde,“ usmial sa Stoch, na čo mu jeho spoluhráč cez české médiá poslal jasný odkaz: „Ak bude chcieť niečo skúšať, tak s ním nebudem zaobchádzať v rukavičkách. Samozrejme, išlo zatiaľ len o podpichovanie, ale v zápase to už bude o niečom inom. Sme spoluhráči, sedíme v jednej šatni, ale toto je zápas, v ktorom na to nebude nikto brať ohlady. Kamaráti, nekamaráti, je to úplne jedno,“ reagoval pred zápasom Souček.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Liga národov

Pozri viac

HOKEJ.sk