ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tretí repre zápas pod tretím repre trénerom. Hancko: Som namakaný
zdroj: Jozef Bedej

Tretí repre zápas pod tretím repre trénerom. Hancko: Som namakaný

Obranca Dávid Hancko si v rýchlom slede pripísal tretí štart v najcennejšom drese. Premiéru absolvoval pri poslednom zápase trénera Jána Kozáka, ďalší štart si pripísal pod Štefanom Tarkovičom. Aj tretíkrát za sebou nechýbal v zostave Slovenska, tentoraz dostal priestor v základnej zostave pod novým kormidelníkom Pavlom Hapalom.

„Tak, pán Hapal pre mňa zas až tak novým trénerom nebol. Iste, je to nový kouč v áčku reprezentácie, ale pre mňa je známy z mládežníckych výberov a tá adaptácia teda bola jednoduchá,“ pochvaľoval si po zápase Dávid Hancko herný štýl svojho šéfa. Hralo sa nám skvele, čo bolo vidieť. Boli sme aktívni, šprintovali sme, chodili do súbojov. Napádali sme vysoko, súper potom robil chyby. Plán nám vychádzal dokonale. Hráme štýlom, ktorý platí na každého súpera. Ide o súčasť moderného futbalu, snaží sa to predvádzať veľa mužstiev na svetovej scéne. Samozrejme, na druhej strane sa nedá povedať, že by to bolo všetko len prítomnosťou pána Hapala. Chalani ukazovali kvalitu vždy, chýbala nám len tá šťastena. Teraz nám to tam štyrikrát padlo, navyše sme ďalšie tri – štyri kúsky mohli pridať. Verím, že sa to zlomilo a naskočili sme práve na víťaznú vlnu.“

Slovensko (Pekarík, Hancko, Greguš)
„Aby som jazdil, to mi povedal tréner Hapal. Snažil som sa plniť taktické pokyny, ktoré sme ako mužstvo dostali a preberali. Hrali sme jednoducho, užívali si zápas, vzadu sme boli kompaktní a súperovi prakticky nič nedovolili,“ hodnotil výkon Slovenska Dávid Hancko. (foto: Jozef Bedej)

Pre stále iba dvadsaťročného obrancu talianskej Fiorentiny bola plná minutáž skúška kondície, keďže v klube zatiaľ vysedáva na lavičke. „Bola to otázka, ktorú som si sám kládol pred zápasom. Je to sčasti v hlave, som rád, že som žiaden blok nemal. Trénujem navyše, v klube to vedia, trošku som upravil stravu a schudol, keďže sa zo mňa rodí krajný bek miesto stopéra. Cítim sa fantasticky, som namakaný a nadržaný po futbale. Chýba mi len herná prax. Je to pre mňa veľká česť nastúpiť v reprezentačnom zápase a stáť na ihrisku s takýmito významnými futbalistami, veľmi som si to užíval. Verím, že čoskoro príde šanca aj v klube, som na to nastavený,“ pokračoval Hancko. „Škoda len, že som si nepripísal asistenciu, to by bolo skvelé. Šance na to boli. Ale povedal som si, že to tak asi malo byť a asistencia príde až v Česku,“ pousmial sa.

Slovensko - Ukrajina (Slovensko gól radosť)
„Tento zápas sme si užili, no musíme naň zabudnúť. Je to fantastické víťazstvo, ale najdôležitejší zápas máme o tri dni,“ krotil vášne po zápase Hanckov reprezentačný spoluhráč Róbert Mak. (foto: Jozef Bedej)

Odchovanec žilinského futbalu si pochvaľoval spoluprácu s Róbertom Makom. Po zopár prihrávkach si obaja porozumeli, na ihrisku sa dopĺňali a fungovalo im to spolu akoby hrali na jednej strane roky. Často preto ľavá strana fungovala lepšie, než so skúseným Tomášom Hubočanom, minimálne čo sa týka ofenzívy. „Sadli sme si a povedali si nejaké veci pred výkopom. Po zápase sme spokojne preberali, že nám to spolu išlo úplne prirodzene. Bolo skvelé, že ma Robo zapájal do hry a nebolo to tak, ako to občas býva, že mladý loptu nedostáva. Vážim si to. Hrali sme jednoducho, behali sme, pomáhali si navzájom. On aj Miňo Stoch sú fantastickí hráči s veľkými skúsenosťami, o to ľahšie pre mňa bolo,“ zhodnotil obranca.

Možnosť, že by poslednými výkonmi vytlačil z postu Hubočana, ktorý takisto nehráva v Olympique Marseille a na zápas proti Ukrajine bol vykartovaný, rozoberať nechcel. „Najdôležitejšia je partia. Všetci si navzájom prajeme a verím, že to tak bude aj proti Česku. Starší hráči ma podporovali, radili mi pred zápasom, aby som hral jednoducho a s chuťou. Kto nastúpi, to je na trénerovi. Ak to bude ‚Hubka‘, budem ho takisto podporovať a priať mu, aby sa mu darilo a Slovensko víťazilo,“ zakončil Hancko, ktorého doplnil aj šťastný strelec štvrtého gólu Róbert Mak: „Najprv som trafil iba tyčku, našťastie z toho bol aj tak následne gól, no a neskôr to padlo aj mne. Som rád, že som mohol pomôcť mužstvu. Tento zápas sme si užili, no musíme naň zabudnúť. Je to fantastické víťazstvo, ale najdôležitejší zápas máme o tri dni, preto sa ideme pripravovať na Čechov,“ doplnil ofenzívny hráč Zenitu Petrohrad.

Najnovšie z kategórie: Liga národov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk