ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rooney prezradil príčinu odchodu z United: Cítil som sa trápne
zdroj: Wayne Rooney.

Rooney prezradil príčinu odchodu z United: Cítil som sa trápne

V Manchestri United strávil trinásť rokov. Získal päť titulov i triumfy v Lige majstrov a Európskej lige. Stal sa legendou a najlepším strelcom histórie „červených diablov“. Na konci svojej éry v klube však už nemal rovnakú pozíciu ako v minulosti. Postupne sa vytrácal zo základnej zostavy Josého Mourinha, podľa vlastných slov sa na konci sezóny cítil už trápne. Spochybňoval seba i svoje postavenie v mužstve. Situácia v lete 2017 vyústila v návrat do materského Evertonu. O príčine odchodu z Old Trafford porozprával vo štvrtok pre televíziu Sky Sports.

„Sú časy, keď o sebe ako hráč pochybujete. Myslíte si: ,Som dostatočne dobrý?´“ vrátil sa Rooney do obdobia, keď ho Mourinho začal vypúšťať zo základnej zostavy: „Verím, že som bol dostatočne dobrý, aby som sa vrátil do tímu. Nedostal som však reálnu príležitosť.“ Mourinho v prvej sezóne na Old Trafford získal s United ligový pohár i Európsku ligu. Rooney však nebol strojcom týchto triumfov: „Vo finále Európskej ligy som nastúpil na záverečnú minútu, chystal som sa aj na finále ligového pohára. V týchto momentoch to bolo trápne. Vo finále ligového pohára ku mne prišiel Mourinho a povedal: ,Chcem, aby si pozdvihol trofej.´ V tom zápase som pritom ani nehral. Bol neústupný, tak som trofej doslova len pozdvihol a posunul ju ďalej. Aj keď bolo ťažké opustiť United, nemohol som takto pokračovať. Potreboval som sa pohnúť ďalej.“

Wayne Rooney odohral vo štvrtok rozlúčkový 120. zápas za Anglicko.

Najlepší strelec anglickej histórie Wayne Rooney je celú kariéru maximalista. Tvrdo pracujúci futbalista sa v United nemohol zmieriť s rolou náhradníka. Zvlášť, pri rastúcich pochybnostiach o svojich schopnostiach. Dnes 33-ročný hráč DC United priznal, že pochybnosti ho trápili už v sezóne 2006/07.

Vtedy dostal pomocnú ruku od trénera Sira Alexa Fergusona: „Bolo obdobie, keď som pravidelne strieľal góly a potom som zrazu z nejakého dôvodu nemohol skórovať. Bol som dole. Po zápasoch som šiel domov a sledoval ich z reprízy. Snažil som sa nájsť, čo som urobil v určitých momentoch zle, no nevedel som prísť na to, prečo nedávam góly a nehrám tak dobre. Bolo to frustrujúce. Potom som sa snažil ešte viac, no bolo to ešte horšie. Mal som pocit, ako keby som sa zasekol. Sir Alex si ma potom vzal do kancelárie a povedal mi: ,Snažíš sa príliš veľmi. Nechaj hru jednoduchou. Prevezmi loptu, odovzdaj ju a dostaň sa do šestnástky. Tvoja šanca príde, ty skóruješ a budeš pokračovať v strieľaní gólov.´“ Ďalší zápas som sa toho držal, hral som na jeden-dva dotyky a dal som vonku proti Boltonu hetrik. Pamätám si, ako som sedel a premýšľal, že to nemôže byť tak jednoduché. Myslel som na to vždy, keď som prechádzal náročnými momentmi.“

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk