ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bayern sa vraj dohodol na príchode posily z Arsenalu
zdroj:

Bayern sa vraj dohodol na príchode posily z Arsenalu

Bayern Mníchov neprežíva dobrý vstup do sezóny. Sériový nemecký majster je po jedenástich bundesligových kolách piaty, na vedúci Dortmund stráca sedem bodov. Bavori nezachytili vhodný čas na generačnú obmenu. Kvalita, ktorá prišla, nezodpovedá požiadavkám európskej špičky. Respektíve, nenadväzuje na kvalitu, ktorá v Bayerne bola v ostatných sezónach. Vedenie už pracuje na občerstvení kádra. Jednou z nových tvárí FCB by od budúceho leta mal byť stredopoliar Arsenalu Aaron Ramsey.

Walesan nefiguruje v dlhodobých plánoch londýnskeho klubu a trénera Unaia Emeryho. Dvadsaťsedemročný záložník je súčasťou Gunners od leta 2008, keď prišiel z Cardiffu City. Za klub odohral 347 zápasov, strelil 60 gólov a 61 ich pripravil. Slávil tri triumfy v FA Cup-e, dvakrát sa stal v klube hráčom sezóny (vrátane minulej). Zmluva mu vyprší na konci aktuálnej sezóny, stane sa voľným hráčom. Fanúšikov prekvapilo a nehnevalo rozhodnutie vedenia odstúpiť od rokovaní o pokračovaní spolupráce s Ramseym.

O 56-násobného waleského reprezentanta už prejavili záujem priami konkurenti Arsenalu v Premier League, no podľa informácií denníka Independent už zástupcovia hráča rokovali s vedením Bayernu Mníchov. Prestížny denník na základe zdrojov informuje, že Bavori sú si istí ziskom stredového záložníka. Údajne sa mali dohodnúť na uzavretí dlhodobej spolupráce od štartu budúceho ročníka. Bayern v lete rovnakým spôsobom získal zo Schalke stredopoliara Leona Goretzku. Tím tréner Nika Kovača hlási záujem aj o dvojicu Eintrachtu Frankfurt Rebiča a Joviča.

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk