ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ambiciózny či naivný? Ødegaard: Chcem hrať za Real Madrid!
zdroj: TASR/AP

Ambiciózny či naivný? Ødegaard: Chcem hrať za Real Madrid!

Nevzdáva sa svojho sna. Kedysi zázračné dieťa nórskeho futbalu Martin Ødegaard je už na druhom hosťovaní v holandskej Eredivisie, no stále verí, že sa mu podarí vybojovať si miesto v zostave madridského Realu. Aj angažmán vo Vitesse, v ktorom nastupuje po boku slovenského reprezentanta Matúša Bera, mu má dopomôcť k splneniu jeho veľkého cieľa.

Mal iba 16 rokov, keď sa upísal „bielemu baletu“. Rozprávka sa ale nekonala. Mladík bez skúseností nemal šancu presadiť sa vo hviezdami nabitom kádri. Vykúpením bolo dlhodobé hosťovanie v Heerenveene, ktoré vystriedalo hosťovanie vo Vitesse. Zatiaľ relatívne vydarené. Stále len 19-ročný záložník strelil v jedenástich zápasoch vo všetkých súťažiach dva góly, na jeden prihral. Cíti, že ja na správnej ceste. 

„Som spokojný, udomácňujem sa v klube čoraz viac a viac. Cez víkend sa mi konečne podarilo skórovať i v lige, vďaka čomu opadol ten obrovský tlak z mojich pliec. Jedným z mojich cieľov je zlepšovať si štatistiky v počte gólov a asistencií. Musím hrať a naučiť sa čo najviac,“
rozhovoril sa známy mladík pre Voetbal International.

zdroj: Martin Ødegaard si voľný čas kráti aj so Slovákom Matúšom Berom (video: Facebook/Vitesse)

Odchovanec Strømsgodsetu je stále kmeňovým hráčom Realu Madrid. Odborníci mu už veľké šance nedávajú, no on chce dokázať, že je stále tým zázračným dieťaťom, za aké bol pred rokmi považovaný: „Samozrejme, veril som, že budem mať v Reale miesto. Celé leto som tvrdo trénoval, odkrútil som si nejaké minúty na ihrisku. Na konci prípravy sme sa ale s klubom zhodli, že najlepšie bude pre mňa hosťovanie. Po rozhovore s trénerom (Leonid Sluckij, pozn.) som vedel, že tým správnym miestom je Arnhem.“

Ødegaard
nevníma svoju súčasnú situáciu negatívne. Práve naopak. „Musíte byť skromný a mať svoje ciele. Pozrite sa, koľko devätnásťročných futbalistov nastupuje za prvý tím Realu Madrid? Tá cesta je dlhá a náročná, ja si verím. Musím tvrdo pracovať, učiť sa a zbierať v každom zápase čo najviac minút. Môj cieľ je jasný, chcem hrať za Real Madrid. Urobím pre to všetko. Môj kontrakt bol len nedávno predĺžený. Vnímam to ako prejav dôvery. Vitesse nie je absolútne žiadny krok späť, je to krok vpred smerom k tomu najlepšiemu,“ verí dvanásťnásobný nórsky reprezentant, ktorý ale v doterajších štyroch dueloch v 3. skupine C-divízie Ligy národov neodohral ani minútu.

Martin Odegaard
Kedysi patril medzi najväčšie talenty na starom kontinente, no dnes ani nenastupuje pravidelne za nórsku reprezentáciu (foto: TASR/AP)

Vitesse s Martinom Ødegaardom či Matúšom Berom sa zatiaľ darí, v tabuľke Eredivisie okupuje priebežnú šiestu priečku, s päťbodovým mankom na tretí Feyenoord. Talentovaný Nór si strelecký účet v lige otvoril v sobotu, víťazným gólom z priameho kopu do siete Utrechtu. „Mám stále len 19 rokov, no profesionálny futbal hrám už piatu sezónu. Môžem byť dominantnejší. Dobre chápem, čo tím chce, čo tréner požaduje. Cítim, že som na správnom mieste, aby som urobil ďalší krok vpred. No všetko je v prvom rade o tíme. Gól z priameho kopu bol skvelou odmenou, no ja dnes viac rozmýšľam nad ďalšou šancou, ktorú som zahodil,“ uzavrel vekom ešte stále tínedžer, ktorý zamieril do Realu Madrid v januári 2015 za necelé štyri milióny eur.

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk