ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovensko – Ukrajina: Ako zloží tréner Hapal stredovú formáciu?
zdroj: Jozef Bedej

Slovensko – Ukrajina: Ako zloží tréner Hapal stredovú formáciu?

V bráne opora Newcastle United Dúbravka, pred ním klasická štvorica Pekarík – Škrtel – Škriniar – Hancko (Hubočan je vykartovaný), na hrote skúsený a silový Nemec. Každé iné zloženie základnej jedenástky by bolo od trénera Pavla Hapala prekvapením, hoci mu do hry vstupujú aj mladé esá ako zakončovateľ Adam Zreľák.

Pred zápasom proti Ukrajine však naďalej zostáva otáznym najmä zloženie stredovej formácie. Skúsený Juraj Kucka je prakticky od majstrovstiev Európy vo Francúzsku čím ďalej, tým viac za výkony kritizovaný. Na druhej strane jeho skúsenosti a dôraz v súbojoch vedia strhnúť celý tím. Vicekapitán Marek Hamšík si naposledy vyskúšal novú, defenzívnejšiu pozíciu. Uzdravený Ondrej Duda mal superformu v Nemecku, po zápase v reprezentácii ju však akosi stratil. Naopak, zranenie členka v posledných dňoch kvárilo Stanislava Lobotku.

Do úvahy ešte pripadajú aj ďalšie mená – Matúš Bero hráva pravidelne za holandské Vitesse, Patrik Hrošovský naberá skúsenosti v skupine Ligy majstrov, Ján Greguš zase v Európskej lige v „slovenskej“ skupine, na ofenzívnom poste nastupuje v americkej súťaži MLS aj Albert Rusnák, hoci tréner Kozák ho využíval skôr na krídelnej pozícii, rovnako ako tréner Hapal za čias dvadsaťjednotky. Na tomto poste by sa nestratil ani Róbert Mak.

Ako nastúpime v krídelných pozíciách?

Môžeme predpokladať, že aj nový tréner slovenskej reprezentácie, hoci preferuje útočnejší herný štýl, bude využívať typickú formáciu 4 – 2 – 3 – 1. Vzhľadom na to, že nominoval štyroch kvalitných hráčov na krídla Maka, Rusnáka, Stocha a Weissa, nedá sa vylúčiť, že jedného z nich – v tomto prípade Rusnáka či Maka – posunie na ofenzívny post stredu poľa. O to menej priestoru by teda dostali hráči v strede poľa, kde by si z menovaných našli miesto len dvaja. Predpokladáme, že pri plnom zdraví Lobotka a Hamšík, iná voľba neexistuje.

Ak by sme so všetkou úctou zúžili výber, tréner Hapal pri tvorbe stredu poľa môže rátať s nasledovnými menami: defenzívni Juraj Kucka, Stanislav Lobotka, respektíve o niečo ofenzívnejší Matúš Bero, Marek Hamšík a Ondrej Duda. Ktorý variant zloženia sa vám páči najviac? Ako by ste zložili päticu v zálohe? Hlasujte v našich anketách.

Ako nastúpime v strede poľa?

Najnovšie z kategórie: Liga národov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk