ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ultras Slovan vyzýva na stop opilcom, petardy a hlúposti nebudú tolerovať
zdroj: TASR

Ultras Slovan vyzýva na stop opilcom, petardy a hlúposti nebudú tolerovať

Fanúšikom bratislavského Slovana dochádza trpezlivosť. Po incidente v Európskej lige proti Rapidu Viedeň, kde veľká časť fanúšikov strávila celé stretnutie pred bránami štadióna, prišiel ligový zápas v Nitre, kde to pohárom zo sektora hostí schytal líder domáceho celku Andrej Fábry. Hlavní členovia skupiny Ultras Slovan sa rozhodli konanie svojich kolegov verejne komentovať a odsúdiť.

Posledný víkend v Nitre to dlho vyzeralo tak, že slovanistickým priaznivcov po zápase pochválime. Zaplnili sektor a postarali sa o skvelú atmosféru, dlho dokonca bez použitia zakázanej pyrotechniky či vulgarizmov. „Je veľkou otázkou a neznámou, prečo sa stále musí medzi nami objaviť niekto, kto chce silou mocou rozbiť a zničiť svojou hlúposťou to, čo my v poslednej dobe budujeme. Pár pív do seba, pár borovičiek a zrazu sa stáva niekto „čávom“, ktorý bez problémov zatiahne ručnú brzdu v metre a pokazí výjazd stovkám fanúšikom. Najnovšie riešime výjazd v Nitre, kde sa opäť musí nájsť ožratý hlupák, ktorý hodí pohár piva na nás alebo na hráča, či odpáli už toľko nami kritizované a neakceptovateľné petardy,“ píše Ultras Slovan na svojej verejnej facebookovej stránke.

Belasí už prestávajú mať trpezlivosť riešiť individuálne previnenia, preto verejne vyhlasujú nulovú toleranciu voči podobným previneniam, ktorých sa často v opitosti dopustili niektorí jedinci. „Nemáme za potrebu sa prezentovať ako banda ožratých blbcov bez interných pravidiel. Vyzývame všetkých Vás, aby ste od tohto momentu spolu s nami dohliadali na týchto opilcov a v prípade vzniknutej situácie zasiahli. Garantujeme Vám, že ak zasiahnete, môžete sa spoľahnúť na podporu USP a Ultrasákov. Nechceme a nebudeme to už tolerovať!“

Slovanisti síce nesľubujú nepoužívanie pyrotechniky, keďže tá podľa väčšiny fanúšikov na futbal patrí, jedného pravidla sa však chcú držať. „Používanie pyrotechniky je našou kultúrou, je to náš spôsob prezentácie a dotvárania atmosféry, ale aj to má určité pravidlá o ktoré sa starajú členovia Ultras Slovan! A jedno z našich pravidiel je: ŽIADNE PETARDY! My radikálne odmietame požívanie delobuchov, ktoré nevyvolávajú žiadny vizuálny efekt, ale naopak, iba vyvolávajú negatívne reakcie u nás v sektore a na celom štadióne. Pomaly rozbiehajúce sa výjazdy a zábava na nich nám dávajú signál, že všetci máme na čom stavať. Spolu totiž chceme byť jednotní a silní na novom Tehelnom poli, kam všetci patríme!“ zakončili Ultras Slovan svoje vyhlásenie.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk