ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Van Dijk je pripravený pomôcť nájsť Kloppovi stopérskeho parťáka
zdroj: Virgil van Dijk.

Van Dijk je pripravený pomôcť nájsť Kloppovi stopérskeho parťáka

V kategórii do 23 rokov by ste nenašli drahšieho stredného obrancu. A to má Matthijs de Ligt od polky augusta len devätnásť rokov. Jeho trhová hodnota podľa špecializovaného webu Transfermarkt je rovnako ako u o štyri roky staršieho Slováka Milana Škriniara na úrovni 50 miliónov eur. De Ligt je len tínedžer, no už je kapitán Ajaxu Amsterdam. Za klub odohral cez 80 súťažných zápasov. Jedenásť štartov si pripísal za Holandsko. Väčšinou po boku najdrahšieho obrancu futbalovej histórie Virgila van Dijka, ktorý je mladšieho kolegu ochotný odporučiť pre svojho zamestnávateľa FC Liverpool.

„Už teraz je veľmi ďaleko. Zvlášť s ohľadom na svoj vek. Je dobrý obranca i chlapec. Vie, čo chce, a snáď spraví pri ďalšom kroku správnu voľbu,“ vravel Van Dijk o De Ligtovi, okolo ktorého krúžia prakticky všetky veľkokluby v Európe. De Ligt je v Ajaxe od svojich deviatich rokov. Debutoval štyri dni pred svojimi sedemnástymi narodeninami. Klubu v predminulej sezóne pomohol do neúspešného finále Európskej ligy proti Manchestru United. V mladom veku sa ocitol v najlepšej jedenástke súťaže, vlani skončil v ankete holandský Futbalista roka tretí.

Holandský obranca De Ligt s trojkou v prípravnom dueli v Trnave zastavuje Slováka Lobotku.

Van Dijk nepotvrdil interes Liverpoolu o kúpu znamenitého talentu, no De Ligt sa podľa neho čoskoro začne spájať s klubom od rieky Mersey. „Bude na zozname, pretože Liverpool má v klube dosť skautov,“ prezradil Van Dijk pre De Telegraaf a dodal: „Ešte ma v klube nik nepožiadal o názor na Matthijsa, no pokiaľ ho budú potrebovať, poskytnem im ho.“ Ajax momentálne neplánuje predať svoj drahokam. A keď, tak za obrovskú čiastku. Podľa Van Dijka by však nemala prekonať jeho prestupový rekord: „Zaplatia za neho menej než za mňa. Prestupová čiastka za mňa bola veľmi vysoká. Pokiaľ sa však raz stane najdrahším obrancom sveta, budem prvý, kto mu bude gratulovať.“

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Ajax Amsterdam

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk