ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VIDEO: Anglický rozhodca dostal za vtipnú vynaliezavosť dištanc
zdroj: David McNamara. (thefa.com)

VIDEO: Anglický rozhodca dostal za vtipnú vynaliezavosť dištanc

Vynašiel sa. Situáciu zachránil, no chyba neušla pozornosti médií ani riadiaceho orgánu súťaže. Anglický rozhodca David McNamara zmenil tradičnú predzápasovú procedúru. Neúmyselne. V šatni si zabudol mincu, nemohol prebehnúť žreb o výber strany a úvodný výkop stretnutia. Duel ženskej Super ligy vysielala televízia, diváci napäto čakali, čo bude nasledovať. Rozhodca si pomohol hrou, ktorú poznáme z detských ihrísk. Kapitánky Manchestru City a Readingu si v stredovom kruhu zahrali kameň, papier, nožnice.

Jedna zo žrebujúcich bola kapitánka Manchestru City a anglickej reprezentácie Stephanie Houghtonová. O výhodnejšiu polovicu ihriska pre úvodné dejstvo sa pokúšala i líderka Readingu Kristy Pearcová. Šéfka arbitrov ženských ligových súťaží v Anglicku Joanna Stimpsonová opísala moment ako „šialený“. „Tým, že šlo o televízny zápas, rozhodcu tlačil čas. Myslel si, že robí správnu vec. Mal však byť pripravený, mincu mal mať so sebou. Bolo to veľmi nevhodné a neprofesionálne. Bolo to sklamanie,“ dodala pre The Times Stimpsonová.

zdroj: dailymail.co.uk

Ku kurióznemu prípadu sa už vyjadril aj hovorca anglickej Futbalovej asociácie (FA): „Rozhodca David McNamara bol suspendovaný na 21 dní počínajúc 26. novembrom. FA prijala obvinenie, že nekonal v najlepšom záujme hry. Nedokázal regulárne rozhodnúť o tíme, ktorý obstará úvodný výkop. Pravidlá futbalu hovoria, že tak smie učiniť jedine žrebom za pomoci mince.“ McNamara, ktorý píska najmä nižšie anglické súťaže mužov, sa bude môcť vrátiť do diania najskôr 16. decembra. Mincu si už v kabíne zrejme nikdy v kariére rozhodcu nezabudne.

Najnovšie z klubu: Reading

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk