ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Eden Aréna zaniká. Na štadióne Slavie svieti meno čínskeho majiteľa
zdroj: facebook/SK Slavia Praha

Eden Aréna zaniká. Na štadióne Slavie svieti meno čínskeho majiteľa

Popredný český klub Slavia Praha, za ktorý hráva slovenský reprezentant Miroslav Stoch a v jeho kádri figurujú aj aktuálne zranený Jakub Hromada a mladý brankár Martin Vantruba, sa chystá k zmene názvu svojho štadióna.

Jeho doterajší názov Eden Aréna nesie od leta 2012, predchádzajúce štyri roky od otvorenia niesla meno podľa známej stávkovej kancelárie. V stredu doobeda si okoloidúci všimli na pri štadióne žeriav, ktorý na vrch stánku osadil názov Sinoba Stadium. Názov vychádza z developerskej skupiny Sinobo Group, ktorá sa má čoskoro stať novým väčšinovým majiteľom klubu.

Klub doteraz vlastnila čínska skupina CEFC. Po jej finančných problémoch vstúpila do hry čínska štátna spoločnosť CITIC Group, ktorá by mala klub definitívne prebrať v blízkej dobe a následne väčšiu časť akcií prenechať práve spomínanej skupine Sinobo. Slavia momentálne zmeny nechce komentovať. „Všetko včas oznámime,“ citoval Blesk hovorcu klubu Michala Býčka.

Na pražskom štadióne hráva svoje domáce zápasy aj česká futbalová reprezentácia a tiež bude dejiskom pondelňajšieho federálneho derby proti Slovensku, ktoré sa odohrá 19. novembra vo večerných hodinách. Pod akým názvom sa oficiálne bude štadión prezentovať, aktuálne známe nie je.

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Liga národov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk