ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jordi Alba prvýkrát v Enriqueho nominácii, reaguje na údajné nezhody
zdroj: TASR/AP

Jordi Alba prvýkrát v Enriqueho nominácii, reaguje na údajné nezhody

Španielsky futbalista Jordi Alba popiera nezhody s reprezentačným trénerom Luisom Enriquem a to aj napriek tomu, že nefiguroval v jeho predošlých dvoch nomináciách.

Dvadsaťdeväťročný krajný obranca sa tentoraz dostal do kádra na zápas 1. skupiny A-divízie Ligy národov proti Chorvátsku (15. novembra) a na prípravné stretnutie s Bosnou a Hercegovinou (18. novembra). Od júlového príchodu Enriqueho na lavičku Španielska sa Alba dostal do nominácie prvýkrát.

"Medzi mnou a Luisom Enriquem sa nič nestalo, nepohádali sme sa. Tak ako každý tréner, aj on robí svoje vlastné rozhodnutia. Môžete s ním súhlasiť alebo nesúhlasiť, ale nikdy som s ním nemal problém," povedal Alba, ktorý hrával pod Enriquem za FC Barcelona v rokoch 2014-2017.

Ak Španieli uspejú proti Chorvátom, zabezpečia si postup do ďalšej fázy Ligy národov. V prvom vzájomnom stretnutí pred dvomi mesiacmi vyhrala "La Furia Roja" nad aktuálnym vicemajstrom sveta jasne 6:0. "Predpokladám, že zápas bude úplne odlišný ako ten prvý. Hráme vonku a určite nás čaká náročný súboj," povedal víťaz EURO 2012.

Najnovšie z kategórie: Liga národov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk