ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Boženík by si rád predĺžil streleckú sériu: Reprezentácia je pre mňa niečo magické
zdroj: TASR

Boženík by si rád predĺžil streleckú sériu: Reprezentácia je pre mňa niečo magické

S deviatimi gólmi druhý najlepší strelec Fortuna ligy Róbert Boženík by mal byť jednou z najväčších opôr tímu do 21 rokov pod vedením Adriána Guľu v dvoch prípravných zápasoch v Portugalsku. Na dobrú formu z MŠK Žilina by rád naviazal i v národnom tíme.

Čoskoro devätnásťročný zakončovateľ (nar. 18. novembra 1999) sa strelecky presadil v ostatných štyroch dueloch vo farbách „šošonov“ a rád by túto sériu natiahol i na medzinárodnej scéne. „Prišiel som na zraz s tým, že chceme vyhrávať a je jedno kto dá tie góly. Samozrejme, bolo by pekné, keby som skóroval a predĺžil sériu. Prioritou je však tímový úspech,“ hovorí v rozhovore pre futbalsfz.sk skromný mladík, ktorý vletel do najvyššej slovenskej súťaže ako víchor. V čom tkvie jeho strelecké tajomstvo? „Veľmi som sa posunul po mentálnej stránke, začal som pracovať s mentálnym trénerom. Na klube zároveň začali dávať väčší dôraz na individuálny tréning útočníkov, trénujeme s koučom Grigom.“

Pre talent spod Dubňa je už pozvánka do mládežníckej reprezentácie prakticky samozrejmosťou, no on to tak neberie. „Pre mňa je reprezentácia niečo magické, o čom som sníval už ako malý chlapec. Vtedy som sa chodil pozerať na repre, keď hrala v Žiline. Vždy som si hovoril, že by bolo pekné vybehnúť ako odchovanec Žiliny na tomto trávniku v reprezentačnom drese. Verím, že sa mi to ešte podarí,“ zaželal si Boženík, ktorý sa s novotvoriacou „dvadsaťjednotkou“ pod vedením Adriána Guľu pokúsi vybojovať pre Slovensko postup na majstrovstvá Európy 2021.

Róbert Boženík
Róbert Boženík je s 9 gólmi najlepším slovenským strelcom vo Fortuna lige (foto: TASR)

O miesto v útoku sa Boženík pobije s Ľubomírom Tuptom a Rastislavom Kružliakom. V tíme má aj spoluhráčov zo Žiliny Adama Kopasa, Branislava Sluku a Michala Tomiča. Partia mladíkov dobre vie, že dva duely proti rovesníkom z Portugalska budú nesmierne náročné. „Budú to ťažké zápasy, ale iné sa v reprezentácii ani nehrajú. Je to pre nás aj odmena za každodennú prácu v klube. Veľmi sa na zápasy s Portugalčanmi tešíme. Môžeme sa porovnať s top európskym mužstvom v mládežníckej kategórii. Veď títo hráči sa stali majstrami Európy v kategórii do 17 a následne aj do 19 rokov. Je to veľká výzva. Ničoho sa nebojíme a chceme odohrať čo najlepšie stretnutia, s čo najlepším výsledkom,“ uzavrel odhodlane pre oficiálny zväzový portál 188 centimetrov vysoký snajper.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk