ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Disciplinárka rozhodla: Ohnivé choreo vyjde DAC tisíc eur, opäť sa riešila korupcia
zdroj: facebook/DAC 1904

Disciplinárka rozhodla: Ohnivé choreo vyjde DAC tisíc eur, opäť sa riešila korupcia

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) mala opäť na stole tri mená, ktoré pred časom potrestala v kauze ovplyvňovania zápasov. Zároveň riešila individuálne previnenia hráčov, trénerov i fanúšikov na tribúnach.

Najbližší víkend bude pre kartový trest chýbať vo Fortuna lige len jediný futbalista, a to Bankole Olawale Adekuoroye z ŠKF Sereď, ktorý však trest dostal v rámci Slovnaft Cup-u proti Žiline počas týždňa za vulgárne výroky a zasiahnutie rozhodcu ukazovákom ruky do oblasti tváre. Stáť však bude nielen jeden zápas, ktorý dostal za kartu, ale komisia mu určila dodatočný trest päť týždňov. Počas víkendu neuvidíme ani niektorých druholigistov, nastúpiť nebude môcť Dávid Gallovič z Popradu a Kristóf Domonkos z Komárna, obaja pre vylúčenie, chýbať budú aj hráč Komárna Samuel Antálek, podobne ako aj Skaličan Ladislav Szöcs a Petržalčan Juraj Piroska, všetci pre piatu žltú kartu v sezóne.

Komisia ďalej riešila aj vyčíňanie trénerov a fanúšikov. Bývalý kormidelník AS Trenčín Ricardo Moniz dostal za druhé vykázanie z lavičky v sezóne len pokarhanie. Peňažné tresty neobišli Zlaté Moravce, kde divák vhodil podsedák na hraciu plochu (pokuta 200 eur), Banskú Bystricu, kde sa musela pre použitie pyrotechniky prerušiť hra (pokuta 500 eur) a tiež Dunajská Streda, kde za použitie pyrotechniky v choreu pred stretnutím musí zaplatiť klub najvyššiu pokutu (1000 eur).

Na stole disciplinárnej komisie sa opätovne objavili bývalí hráči Bardejova Richard Novák a Ladislav Šosták, respektíve Rimavskej Soboty Peter Petrán. Všetci traja boli pred pár týždňami potrestaní v kauze podozrenia z manipulácie zápasov najvyšších súťaží. Šosták s Novákom dostali trest začiatkom októbra, pričom prvý menovaný dostal trest na 30 mesiacov, druhý až sedem rokov. Petrán dostal trest o týždeň neskôr, tiež vo výmere 30 mesiacov. Všetci podali postupne odvolanie voči trestu, ktoré komisia v plnom rozsahu zamietla a podľa predpisov posunula odvolacej komisii SFZ.

Informoval o tom Slovenský futbalový zväz vo svojej tradičnej úradnej správe.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk