ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Za dva roky štyri kluby a nečakaný skok do Fortuna ligy
zdroj: zpfutbal.sk

Za dva roky štyri kluby a nečakaný skok do Fortuna ligy

Netradičný vývoj mala doposiaľ kariéra stopéra Mareka Kristiána Bartoša. Dvadsaťdvaročný obranca je od leta hráčom Podbrezovej, pričom ešte pred dvoma rokmi študoval na vysokej škole a hrával za Dunajskú Lužnú.

Sympatický mladík zamieril z Púchova do Bratislavy, kde študoval na Fakulte telesnej výchovy a športu. Futbalu sa ale nevzdal, a tak prestúpil do Dunajskej Lužnej. Netrvalo však dlho a jeho kvality si všimli v druholigovom FK Pohronie, kam prestúpil v januári tohto roka. V lete menil klub opäť, ponuka z prvoligovej Podbrezovej sa nedala odmietnuť. „Prv som štúdium prerušil, no časovo sa to už nedalo zladiť, a tak som ho ukončil. Koncentrujem sa len na futbal. Vysoká škola sa síce dá zvládnuť, ale mojou prioritou je futbal. Ktovie, možno ešte niekedy v budúcnosti školu dokončím,“ rozhovoril sa Bartoš v relácii TV Hronka Kopačky.

„Mara“, ako znie jeho prezývka, si na prvoligový futbal potreboval zvyknúť, po štrnástich odohratých zápasoch sa už ale počiatočná nervozita vytratila. „Zo začiatku som bol pod stresom, predsa len, je to iná úroveň, futbal je rýchlejší, súboje sú vo väčšej intenzite. Už som si ale zvykol a v zápasoch sa cítim dobre. Užil som si duel v Dunajskej Strede pred 7500 ľuďmi či v Trnave na krásnom štadióne,“ priznal fanúšik mníchovského Bayernu, ktorý najviac obdivuje slovenského stopéra v službách milánskeho Interu Milana Škriniara. 

Podbrezová pod vedením Mareka Fabuľu zažívala vydarený vstup do jesennej časti, no momentálne sa mužstvu nedarí. Víkendová prehra v Trnave bola už štvrtou v sérii. V sobotu „železiari“ hostia predposlednú Senicu a veria, že sa opäť nakopnú a zabojujú ešte o umiestnenie v top šestke, na ktorú aktuálne strácajú len dva body. „Nedarí sa nám, sme sklamaní. Verili sme, že nejaké body v ostatných zápasoch uhráme, no nevyšlo nám to. O to viac musíme zabojovať v ďalších stretnutiach. Verím, že proti Senici to už zlomíme a konečne zabodujeme naplno. Chceme jednoznačne tri body,“ burcuje dobre stavaný zadák (193 cm), ktorému nerobí problém nastúpiť ani na poste defenzívneho záložníka.

zdroj: youtube.com/FK Železiarne Podbrezová

Najnovšie z klubu: FK Železiarne Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk