ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Klasik Mourinho. Najskôr to dal vyžrať fanúšikom Juve, potom hráči zožrali jeho
zdroj: Bonucci vs. Mourinho. (twitter)

Klasik Mourinho. Najskôr to dal vyžrať fanúšikom Juve, potom hráči zožrali jeho

„Keď pracujem pre klub ako Manchester United, potrebujem zabudnúť na svoju minulosť. Tých 90 minút reprezentujem United. Fanúšikovia Juventusu však na minulosť zabudnúť nedokázali,“ hovoril po stretnutí tréner rekordného anglického majstra José Mourinho. V rokoch 2008-10 trénoval konkurenta turínskeho veľkoklubu Inter Miláno. V prvej sezóne získal titul, v druhej okrem obhajoby triumfoval v pohári i Lige majstrov. A ako uňho býva zvykom, s patričnou pompou a okázalosťou, na ktorú fanúšikovia Juve zabudnúť ani nemohli.

Priaznivci „starej dámy“ na Mourinha v priebehu stredajšieho zápasu Ligy majstrov pískali a pokrikovali. „Inzultovali ma celých 90 minút. Ja som sem prišiel spraviť len svoju prácu, nič iné,“ hovoril po stretnutí Mourinho. Jeho tím ťahal dlho za kratší koniec. Do 86. minúty prehrával po góle bývalého hráča United Cristiana Ronalda. Manchestru však vyšli štandardky a po góloch Matu a vlastnom zásahu Bonucciho otočil skóre na 2:1.

Mourinhov tím dosiahol dôležité víťazstvo s vyhliadkou postupu do jarného osemfinále Ligy majstrov. Celozápasový piskot na svoju osobu nemohol nechať len tak, fanúšikov po záverečnom hvizde vyzýval gestom k ešte hlučnejšej reakcii. Prechádzal sa po hracej ploche, prstom naznačoval, že má nastražené uši. Priaznivci talianskeho šampióna besneli, provokácie sa nepáčili ani hráčom. Prví konfrontovali Mourinha Pjanič a Dybala. Stopér Bonucci ho rukami zastavil na prechádzke po hracej ploche. Trénerovi prišiel na pomoc Young, ktorý odsunul Bonucciho. Mourinho s gestom krátko pokračoval. Potom nasmeroval pozornosť na štvrtého rozhodcu, ktorému sa sťažoval. Trávnik opustil v obkolesení.

twitter

„Ja som nezaútočil na nikoho. Spravil som akurát gesto, že chcem počuť fanúšikov hlasnejšie. Zrejme som to nemal urobiť a s chladnou hlavou by som to ani neurobil. Keď však inzultovali moju rodinu a rodinu Interu Miláno, reagoval som takto,“ hovoril po stretnutí Mourinho. Reakciu Portugalčana odsúdili viacerí na čele s permanentným kritikom a legendou United Paulom Scholesom: „Potrebujete víťaziť s určitou úrovňou správania sa. Toto nebolo potrebné. Stačilo zatlieskať hosťujúcim fanúšikom a podať si ruky s trénerom súpera. Toto bolo zbytočné, no taký Mourinho proste je.“

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk