Chlapček Sterling delfínom roka. Najhorší verdikt rozhodcov v histórii
zdroj: Raheem Sterling. (twitter)

„Toto nie je simulovanie Sterlinga. Toto je príšerné rozhodovanie arbitrov. Je to šokujúce,“ obhajovali komentátori BT Sport Peter Drury a Robbie Savage grotesku krídelníka Manchestru City Raheema Sterlinga v dueli Ligy majstrov proti Šachtaru Doneck. Angličan zakopol v šestnástke o trávnik a hodil so sebou o zem. Nedomáhal sa penalty, no z miesta incidentu odišiel ako malý chlapček, ktorý klamal a prepieklo sa mu to.

Najlepší strelec histórie majstrovstiev sveta Nemec Miroslav Klose končil kariéru v rímskom Laziu. V roku 2012 už v štvrtej minúte poslal svoj tím do vedenia na pôde SSC Neapol. Po rohovom kope sa presadil rukou. Kým spoluhráči oslavovali rýchly gól, Klose ukázal svoju extratriedu. Priznal sa rozhodcovi, že loptu poslal do siete svojou hornou končatinou. Tréner Guardiola sa v stredu po Sterlingovom páde chytal za hlavu. Smerom k lavičke signalizoval, že Sterling nebol faulovaný. Arbitri na čele s Maďarom Viktorom Kassaiom trvali na svojom, Sterling sa naďalej mlčky skrýval. Prehovoril až po zápase: „Necítil som žiaden kontakt, kopol som do zeme. Rozhodcovi sa ospravedlňujem." Čo robil dlhé roky kritizovaný a často zbytočný bránkový rozhodca mapujúci dianie v šestnástke, nevedno.

Gabriel Jesus penaltu v 24. minúte premenil a anglický klub poslal do dôležitého vedenia 2:0. Sterling sa v druhom polčase domáhal ďalej penalty, keď objímajúc pás súpera stiahol na seba v šestnástke obrancu. Kassai bol tentoraz pozorný, Guardiola krútil hlavou. Snáď nad správaním svojho zverenca, o ktorom po zápase povedal: „Nebola to penalta. Raheem sa mohol rozhodcovi priznať, nechceme vyhrávať takto. Rozhodcovia potrebujú pomoc videa. Futbal je dnes veľmi rýchly a toto zaberie asi desať sekúnd.“ Anglický majster napokon zničil Doneck 6:0, v dvoch zápasoch nasúkal Ukrajincom deväť gólov. V F-skupine je na čele pred Lyonom a Hoffenheimom. Sterling strelil v úvode druhého polčasu nádherný gól, ktorým potvrdil veľkú futbalovú kvalitu. Aby však získal uznanie a stal sa jedným z najlepších, ako mu to prorokuje tréner Guardiola, potrebuje dozrieť i ľudsky. Prestať byť chlapcom, stať sa mužom.