ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pohronie prezimuje na prvom mieste, hráčov motivuje aj stávka s trénermi
zdroj: fkpohronie.sk

Pohronie prezimuje na prvom mieste, hráčov motivuje aj stávka s trénermi

Nečakane vydarenú jeseň má za sebou FK Pohronie. Klub zo stredného Slovenska je na prekvapenie mnohých po šestnástich kolách na čele II. ligy. Navyše, ako jediný ešte nenašiel premožiteľa. Na konte má desať víťazstiev, šesť remíz a úctyhodné skóre 25:12.

Predovšetkým na domácej pôde je Pohronie priam stopercentné. Z 24 možných bodov získali zverenci trénerského dua Nemec - Urgela na svojom štadióne 22. Toto konto môžu navýšiť v záverečnom súťažnom zápase tohto kalendárneho roka, v piatok 9. novembra privítajú nováčika z Lipian. Ten v ôsmich zápasoch na ihriskách súperov získal len štyri body. Akýkoľvek iný výsledok než víťazstvo domácich by bol prekvapením.

„Bude to taktiež náročný zápas, keďže skoro všetky mužstvá si k nám prídu užiť futbal na výbornom trávniku, pod umelým osvetlením a pred výbornou diváckou kulisou. Určite to nebude iné ani v podaní nášho posledného jesenného súpera z Lipian, ktorý nemá čo stratiť, len získať,“ varoval v rozhovore pre klubový web tréner Rastislav Urgela, ktorý dobre vie o silných stránkach aktuálne štrnásteho celku tabuľku: „Musíme sa pripraviť na dobrú defenzívu hostí a nájsť kľúč k jej prekonaniu. Verím, že to zvládneme a upevníme si pozíciu na čele druholigovej tabuľky. Tešíme sa opäť na zaplnený štadión, kde sa chceme rozlúčiť s našimi fanúšikmi tromi bodmi.“

FK Pohronie radosť
Futbalisti Pohronia už s určitosťou prezimujú na prvom mieste tabuľky (foto: fkpohronie.sk)

Po víkendovom 17. kole sa druhá liga uloží na dlhý, až štvormesačný zimný spánok. Ten spestria prípravné zápasy, no i tvrdý dril. V kádri aktuálneho lídra tabuľky pravdepodobne nastane i viacero zmien, tréneri totiž priznali, že o niektorých hráčov z úspešného kádra je záujem vo Fortuna lige. „Ešte je priskoro hovoriť o konkrétnych menách. Prestávka je dosť dlhá, času bude dosť na analýzu jesene a aj na to, či niekto odíde z úspešného tímu, alebo, ho naopak, posilní,“ neprezradil konkrétne mená Urgela.

Isté je, že trénerskú dvojicu Pohronia čaká po záverečnom zápase s Lipanmi milá úloha. S hráčmi uzavreli stávku, týkajúcu sa konečného umiestnenia po jesennej časti. A keďže Stredoslováci majú už dnes štvorbodový náskok pred druhým Liptovským Mikulášom, je jasné, že prezimujú na čele tabuľky. „Zatiaľ by som sa k stávke nevyjadroval, koncentrujeme sa na najbližší zápas. Akurát môžem povedať, že sme hráčov motivovali prvým miestom po jesennej časti. Keďže sa tak stalo, stávku obaja s radosťou splníme,“ dodal na záver pre fkpohronie.sk dobre naladený Rastislav Urgela.

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk