ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Komisia rozhodcov si posvietila na verdikty: Slovan mal kopať tri penalty, trom tímom uškodili
zdroj: Róbert Fritz

Komisia rozhodcov si posvietila na verdikty: Slovan mal kopať tri penalty, trom tímom uškodili

Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ) si na svojom poslednom zasadnutí posvietila na sporné momenty, ktoré sprevádzali zápasy posledného októbrového, v poradí 13. kola a tiež k zápasu medzi Skalicou a Trenčínom, po ktorom fortunaligista vypadol z národného pohára Slovnaft Cup.

Arbitri výrazne chybovali v troch fortunaligových stretnutiach, prevažne pri situáciách v pokutovom území. Rozhodca Dušan Sedlák mal v zápase Podbrezová - Slovan (0:2) odpískať pre hosťujúci tím podľa stanoviska komisie až tri pokutové kopy, najprv prišiel evidentný faul Kopičára na Mohu, v druhom dejstve marockého futbalistu podkopol Viazanko, v závere fauloval Mojžiš prenikajúceho Čavriča. Prví dvaja menovaní mali zároveň dostať žltú kartu.

Horšie vyznievajú chyby rozhodcov Petra Kráľoviča, ktorý pískal zápas Michalovce - Dunajská Streda (2:1) a Martina Dohála, ktorý mal na starosti zápas Senica - Sereď (0:0). Obaja totiž ovplyvnili aj výsledok stretnutia. Na Zemplíne sa mali kopať rovnako až tri penalty, pričom dve mali zahrávať hostia, keď dvakrát pri rohových kopoch fauloval Baya Vaščák, ktorý tak mal byť podľa komisie vylúčený. Tretí pokutový kop mali kopať domáci, keď Huk držal pri štandardke Sulleya. Z bieleho bodu mali zahrávať dve penalty Seničania, najprv totiž Derettiho fauloval Djiby Ba a v ďalšej situácii aj brankár Nwolokor na žltú kartu.

V stredu 24. októbra pochybil aj hlavný rozhodca Peter Ziemba. V pohárovom zápase medzi Skalicou a Trenčínom sa zrodil prekvapivý postup druholigistu, čomu však výrazne pomohla aj penalta z 85. minúty, ktorá však naopak nemala byť odpískaná. Kapitán Trenčína Achraf El Mahdioui podľa komisie nefauloval, Roman Haša pád prifilmoval, za čo mal dostať žlté napomenutie. Sám vinník následne z penalty skóroval. Hosťujúci brankár Hrdlička po penalte podkopol Hašu i kapitána Hlavatoviča, za čo ho mal rozhodca vylúčiť, avšak nestalo sa tak. Informoval o tom SFZ na svojej webstránke.

Najnovšie z klubu: Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk