ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Fletcher o tréningovej rutine Ronalda: Hráči sa mu smiali
zdroj: Vysmiati Darren Fletcher a Wayne Rooney, vpravo Cristiano Ronaldo. (twitter)

Fletcher o tréningovej rutine Ronalda: Hráči sa mu smiali

V Manchestri United strávil dlhých dvadsať rokov. Prišiel ako jedenásťročný, v prvom tíme začínal po boku Giggsa, Scholesa, Van Nistelrooya, Solskjaera či Roya Keana. Dnes 34-ročný škótsky stredopoliar hrajúci v anglickom druholigovom Stoke City Darren Fletcher získal s United päť ligových titulov, v roku 2008 triumfoval v Lige majstrov. Okrem spomenutých hráčov začínal aj s posilou zo Sportingu Lisabon Cristianom Ronaldom. O tréningovej rutine vtedy ešte len nádejného Portugalčana porozprával pre britskú televíziu Sky Sports.

„Odo dňa, keď prišiel do klubu, mal v hlave nastavenie, že sa raz stane najlepší hráč sveta,“ spomína Fletcher na portugalského útočného krídelníka: „Povýšil tréning na inú úroveň. Ľudia sprvu jeho ctižiadostivosť milovali, no potom sa s nimi dostal do prieku, keď vravieval: ,Je jednoduchšie o tom hovoriť než to urobiť.´ Ľudia to však rešpektovali, páčila sa im jeho mentalita a túžba stať sa najlepším.“

Darren Fletcher dnes ako hráč Stoke City. (stokecityfc.com)

Cristiano Ronaldo neskôr pôsobil v Reale Madrid, dnes oblieka dres Juventusu. Je nielen jedným z najlepších hráčov súčasnosti, no i celej histórie. Dosiahol pozíciu, po ktorej túžil už ako tínedžer. Fletcher pre Sky Sports zaspomínal na tréningovú drezúru ambiciózneho rodáka z Madeiry: „Boli časy, keď si na členky pripínal závažia a trénoval rýchlosť nôh. Chalani sa mu smiali, no jeho to nezaujímalo. Neodradilo ho to a ľudia to rešpektovali. Považovali to za tak trochu smiešne, no v hĺbke rešpektovali intenzitu jeho práce a číre zanietenie stať sa raz najlepším na svete. A on pokračoval, aby to dokázal.“ Cristiano Ronaldo získal päť Zlatých lôpt pre najlepšieho futbalistu planéty. Tento rok ašpiruje na šieste ocenenie, ktorým by sa v historickom rebríčku odpútal od taktiež päťnásobného najlepšieho hráča Lionela Messiho.

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk