ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Wenger sa údajne vracia do hry, siahol po ňom milánsky gigant
zdroj: TASR/AP

Wenger sa údajne vracia do hry, siahol po ňom milánsky gigant

Prekvapujúca správa dorazila v pondelok vo večerných hodinách z Apeninského polostrova. Nielen talianske, ale i anglické a francúzske médiá sa zhodujú v tom, že novým trénerom milánskeho AC sa stane Francúz Arséne Wenger. Ten má už čo nevidieť nahradiť vo funkcii Gennara Gattusa.

Ešte pred pár dňami sa v súvislosti s Wengerom špekulovalo o jeho spojení s mníchovským Bayernom či madridským Realom. Rodák zo Štrasburgu vyhlásil, že sa k trénerstvu ešte hodlá vrátiť, no nie skôr ako začiatkom roka 2019. Zdá sa však, že svoje rozhodnutie prehodnotil. Podľa britských médií bol v spojení s predstaviteľmi AC už niekoľko dní.

Šesťdesiatdeväťročný kormidelník bol bez práce od konca minulej sezóny, keď po dvadsiatich rokoch skončil na lavičke severolondýnskeho Arsenalu. Už vtedy naznačil, že by sa chcel naďalej venovať trénerstvu, a tiež prezradil, že iný klub na Britských ostrovoch viesť nechce. 

Gattuso sa kormidla v AC ujal pred rokom, keď 27. novembra 2017 nahradil na lavičke Vincenza Montellu. Hráčska legenda "rossoneri" obliekala dres AC v rokoch 1999 - 2012. Dvakrát s Milánčanmi vyhral Ligu majstrov, dvakrát získal taliansky titul. S talianskou reprezentáciou v roku 2006 triumfoval na MS v Nemecku. V minulom ročníku doviedol AC ku konečnému šiestemu miestu v Serie A, vďaka čomu si klub vybojoval účasť v Európskej lige. Aktuálne je štvrtý, na konte má 21 bodov a desaťbodovú stratu na prvý Juventus. Forma červeno-čiernych je pomerne kolísavá, no odvolanie Gattusa by bolo v súčasnej dobe mierne prekvapujúce, keďže mužstvu sa v ostatných týždňoch začínalo pomerne dariť.

Angažovanie Wengera ešte klub oficiálne nepotvrdil. Situáciu budeme pozorne sledovať.

zdroj: Twitter.com

Najnovšie z klubu: Milan AC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk