ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ľubomír Šatka bol napadnutý, futbal si tak skoro nezahrá
zdroj: fcdac.sk

Ľubomír Šatka bol napadnutý, futbal si tak skoro nezahrá

Člen slovenskej futbalovej reprezentácie a obranca fortunaligového klubu z Dunajskej Stredy Ľubomír Šatka bol v Bratislave fyzicky napadnutý, následne bol prevezený do nemocnice. Informoval o tom DAC prostredníctvom klubového webu.

Dvadsaťdvaročný obranca absolvoval v sobotu plnú minutáž v domácom ligovom stretnutí proti Nitre (1:0). Po zápase smeroval do hlavného mesta, kde sa však v noci stal obeťou agresívneho fyzického útoku. Zo stretu vyviazol so zlomenou sánkou, po údere do tváre má poškodené zuby, posunutý chrup a tržnú ranu na pere. Krátko po incidente futbalista absolvoval CT vyšetrenie hlavy. Jeho výsledok bol našťastie negatívny a po ošetrení v nemocnici bol prepustený do domáceho liečenia. Páchateľ bol na mieste zadržaný a predvedený na policajné oddelenie, kde bolo voči nemu vznesené obvinenie.

Podľa lekárskych odporúčaní, ktoré tlmočil klub z Dunajskej Stredy, by mohli byť pre rodáka z Ilavy hlavičkové súboje nebezpečné a boli by rizikom pre jeho zdravie, preto sa už v tomto kalendárnom roku neukáže na trávniku a nebude tak k dispozícii trénerovi Petrovi Hyballovi vo zvyšných štyroch kolách jesennej časti a s určitosťou sa neobjaví ani v prvej nominácii reprezentačného trénera Pavla Hapala. Návrat do prípravy s prvým mužstvom je v súčasnosti otázny, klub podrobnosti nezverejnil.

Odchovanec dubnického futbalu, ktorý päť rokov pôsobil aj v akadémii Newcastle United, patril medzi siedmich reprezentantov, ktorí po zápase Ligy národov proti Česku opustili hotel bez povolenia realizačného tímu a vrátili sa na hotel neskoro v noci. Následkom tejto kauzy sa rozhodol reprezentačný tréner Ján Kozák odstúpiť z funkcie, následne ho nahradil spomínaný Hapal ako bývalý tréner slovenskej reprezentácie do 21 rokov, kde dlhodobo spolupracoval aj s Ľubomírom Šatkom.

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk