ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kritický Jarábek o dvojici zverencov: Tí chlapci sú úplne mimo
zdroj: Jozef Bedej

Kritický Jarábek o dvojici zverencov: Tí chlapci sú úplne mimo

Seničania strelili tri ligové góly naposledy ešte začiatkom mája, zhodou okolností, tiež do siete Zlatých Moraviec. Tie v tomto súťažnom ročníku prehrali všetkých sedem zápasov na súperových trávnikoch a po tomto kole sa zosunuli na poslednú pozíciu, za Seničanov.

V prvom polčase nič nenasvedčovalo tomu, že by si mali hostia so sebou odviezť trojgólový náklad. Hneď v úvode stretnutia mali dve sľubné príležitosti, ale Banovič a ani Brašeň Tabordu neprekonali. Domáci nevyslali na súperovho brankára ani jeden pokus. „Presne tak, prvý polčas sme boli aktívnejší, ale po prestávke vstúpili do stretnutia domáci oveľa lepšie. V takom nasadení, ako sme hrali prvých 45 minút, sa nedá hrať stále. Práve preto bolo dôležité, aby sme z toho vyťažili nejaký gól. Potom vždy príde fáza, keď sa aj súper dostane do zápasu. Tentoraz to využil,“ analyzoval pre ProFutbal.sk stretnutie brankár ViOn-u Martin Krnáč.

Bol to pre neho nepríjemný zápas, nemal veľa práce a aj napriek tomu ťahal loptu trikrát zo svojej siete. „Ako sme si v prvom polčase vytvorili príležitosti, ktoré sme nepremenili, tak to v druhom súperovi vyšlo. Pri troške šťastia sa niektorá strela dala chytiť, ale taký je futbal. Rozhodla efektivita, hrá sa na góly a tie my nedávame,“ povzdychol si 33-ročný futbalista, ktorý v minulosti obliekal aj senický dres. Zo zlatomoraveckého tábora nebol jediný, keďže v Jarábkovej základnej zostave nastúpilo ešte kvarteto hráčov (Duga, Richtárech, Práznovský a Brašeň), ktorí v predošlých sezónach pôsobili na druhej strane barikády.

Martin Krnáč (foto: Róbert Fritz)
Martin Krnáč (foto: Róbert Fritz)

Okrem prehry, prepadnutiu sa na priebežné posledné miesto ligovej tabuľky, počítali hostia po zápase aj ďalšie straty. Ešte v prvom dejstve musela nútene striedať dvojica Lupták - Ďubek, stretnutie dohral so sebazaprením aj Práznovský, keďže ho pichlo v pravom stehne. „Futbal nás teraz trošku facká, ale na ňom je pekné, že vám dá vždy novú šancu. Tá príde už budúcu nedeľu,“ nepadá na duchu Krnáč.

Juraj Jarábek poslal v osemnástej minúte za zraneného Luptáka na ihrisko Ewertona. S jeho prístupom k zápasu však nebol hosťujúci kormidelník vôbec spokojný: „Hráč musí chcieť vyhrávať, chýba nám vodca. V zápase nemôžu byť také výkony, aké predviedol mladý Švec alebo Ewerton. V závere musel ísť pre zranenie Oliver Práznovský na hrot a oni sa len pozerali na to, ako súper útočí. Tí chlapci sú úplne mimo, treba to povedať na rovinu. Futbal je o behaní a potom sa k tomu pridá aj kvalita, ktorú majú. Toto bolo do očí bijúce. Pred prvým gólom zostal Ewerton stáť, kričal som na neho, lebo keby zdvojil Derettiho, tak by z toho nemusel byť gól. V takomto zápase si to nemôže dovoliť. Je to talentovaný futbalista, ale takto odchodiť zápas? Niečo neskutočné.. Takýto hráč tu nemá čo robiť, lebo berie miesto našim futbalistom.“

Na Derettiho presný zásah nadviazali ešte Dias so Solanom a dielo skazy bolo dokonané. „Nie sme v dobrej situácii. Hoci to bolo do prvého inkasovaného gólu celkom v poriadku. Už som to hovoril veľakrát, trápime sa v útoku. Keď nedokážeme dať góly ani z takých šancí, aké sme mali aj v tomto zápase, potom nemôžeme vyhrávať. Je to aj o kvalite hráčov,“ skonštatoval Jarábek.

zdroj: huste.tv

Senica - Zlaté Moravce (3.11.2018) (39 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk