ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Katastrofa DAC v Senici. Huk: Toto sme teraz my. A môže to ísť ďalej
zdroj: Róbert Fritz.

Katastrofa DAC v Senici. Huk: Toto sme teraz my. A môže to ísť ďalej

Aby ste spravidla pozitívne naladeného kapitána Dunajskej Stredy a člena širšieho kádra slovenskej reprezentácie Tomáša Huka videli frustrovaného, ba až nervózneho, museli by ste s ním zdieľať viac než futbalový život. Utorok na Záhorí tvoril výnimku. K médiám vždy ústretový a otvorený obranca neskrýval sklamanie a hnev. Emócie boli pochopiteľné. Napokon, jeho DAC podľahol v osemfinále Slovenského pohára Senici vysoko 1:5.

Katastrofa

„Boli sme katastrofálni, za všetko si môžeme sami. Začali sme dobre, dali sme gól,“ odkazoval Huk v pozápasovom rozhovore na zásah Maxima Tretiakova zo štvrtej minúty. Tretiakov bol v porovnaní s ligovým víťazstvom DAC v Senici spred troch týždňov jedinou zmenou v základnej zostave Petra Hyballu. Dunajská Streda prišla v najsilnejšom zložení potvrdiť 20-bodový rozdiel po 12. kole Fortuna ligy. Spočiatku to vyzeralo, že klub zo Žitného ostrova jubilejný desiatykrát v rade vo vzájomných zápasoch neprehrá. Myšlienka nedotknuteľnosti sa hosťom usadila v hlavách. Avšak, Senica prišla s účinnou terapiou.

Huk bráni dvojgólového strelca Castanedu. (Róbert Fritz)

Domáci Zezinho a Petschi dve minúty po inkasovanom góle ešte neskórovali, no Castaneda v 27. minúte prekonal Jedličku. Dunajská Streda sa v ďalšom priebehu dostala do niekoľkých šancí, no v ofenzíve i koncovke jej chýbala precíznosť. „Nepristúpili sme k zápasu tak, ako sme mali,“ priznal slovenský reprezentačný obranca Ľubomír Šatka: „Cez polčas sme si vraveli, že takto nemôžeme hrať, že musíme zlepšiť pohyb, ponuku, pressing. A výsledok ste videli, dostali sme štyri góly. To sa nesmie stávať. Najmä, keď sa súper ujme vedenia, nemôžeme sa všetci hrnúť dopredu.“ Senica otočila skóre desať minút po prestávke vďaka Jeanovi Derettimu. Hostia mali na reakciu 35 minút. Zvolili azda najradikálnejšiu, začali sa tlačiť vo vysokom počte dopredu. Senici stačilo len trpezlivo čakať.

Niekedy nebránime ani dvaja

„Náš prístup možno už od piatej minúty nebol dobrý. Hrali sme si, ako sme chceli. Ôsmi sme útočili, dvaja sme bránili. Niekedy ani dvaja,“ hneval sa dunajskostredský kapitán Huk na „hurá futbal“ svojich spoluhráčov. Jeden protiútok za druhým prenikali do otvorenej defenzívy favorita. „Toto sme teraz my, bránime dvaja-traja. Maximálne. Hráme ofenzívne, každý chce útočiť, nik nechce brániť. Keď si nevstúpime do svedomia, pôjde to takto ďalej. Niekedy mi to príde, že si niektorí robia na ihrisku, čo chcú. Dopredu šprintujú, dozadu ledva chodia. Môžeme im rozprávať, čo chceme. Bohužiaľ,“ hovoril pre ProFutbal.sk 23-ročný Huk.

Zohratá dvojica stopérov Huk a Šatka to v Senici nemali jednoduché. (Róbert Fritz)

Dunajská Streda od 1. septembra v ôsmich súťažných zápasoch neudržala čisté konto. Inkasovala až sedemnásťkrát, aj keď vďaka silným záverom dokázala víťaziť. O chaose pri prepínaní z ofenzívy do defenzívy hovoril aj Šatka. „Sem-tam to tak vyzerá,“ uznal a rozvil: „Za stavu 1:4 si na konci myslíme, že otočíme na 5:4. Potom z toho spravíme trapas, mohlo to skončiť aj väčším rozdielom.“ Hráči Dunajskej Stredy sa po stretnutí tradične zišli v stredovom kruhu na krátky príhovor. Hlavné slovo mal tréner Peter Hyballa. „Povedal nám, že to bolo zlé. Veľmi zlé. Pohár už nevyhráme, musíme sa poučiť a sústrediť na ligu. Tam sme v dobrej pozícii,“ prezradil Šatka a dodal: „Naše nasadenie dnes nebolo také, ako v lige.“ Žlto-modrí sa potrebujú rýchlo zmobilizovať, už v sobotu ich na východe čakajú prebudené Michalovce. „Je to jeden zápas, sme z pohára von. Keby sme takto prehrali v lige, trápi nás to možno viac a dlhšie. Dnešok si zajtra rozoberieme a potom už na to nebudeme myslieť. Musíme dať hlavy hore a ísť ďalej,“ vyzýva kapitán Huk.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk