ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Scholes naučil Ronalda, ako sa stať najlepším
zdroj: Paul Scholes a Cristiano Ronaldo. (twitter)

Scholes naučil Ronalda, ako sa stať najlepším

„Scholes je najlepší futbalista, s ktorým som kedy hral. Keď som bol mladý, veľmi mi pomohol. Je úžasný,“ povedal pred niekoľkými rokmi jeden z najlepších hráčov histórie Cristiano Ronaldo. O väčšej hĺbke tohto vyjadrenia prehovoril od leta spoluhráč hviezdneho Portugalčana z Juventusu Miralem Pjanič.

Ronaldova hra je viac vecná

„Čítal som veľa vyjadrení Ronalda o Scholesovi a o tom, ako trénoval. Všetci hovoria o Scholesovi ako o mimoriadnom hráčovi. No nie preto, že by súperom nasadzoval jasličky. Bol výnimočný, pretože veci robil jednoducho. Ronaldo sa učil od hráčov ako Scholes,“ hovorí 28-ročný stredopoliar Juventusu, kam v lete zamieril aj päťnásobný najlepší futbalista planéty. Ronaldo bol spoluhráč Scholesa v Manchestri United v rokoch 2003-09. Po odchode do Realu Madrid sa jeho štýl zmenil, myslí si Pjanič: „Keď si ho porovnáte v Manchestri a v Reale, kde sa stal najlepším futbalistom sveta, jeho hra sa zmenila. Stala sa viac vecná.“

Cristiano Ronaldo v United pôsobil viac pri postrannej čiare. Jeho hra bola založená na dynamike, driblingu, finesách. Po odchode do Španielska časť „šoumenstva“ zo svojho herného prejavu odstránil. Centralizoval svoju hru, začal sa viac tlačiť na hrot, do zakončenia. Kým v United nastrieľal v 292 súťažných zápasoch 118 gólov, v Reale Madrid zaznamenal v 438 stretnutiach 450 zásahov. Štyrikrát sa stal najlepším strelcom európskych ligových súťaží.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Benvenuto 👋🏻 @cristiano

Príspevok, ktorý zdieľa Miralem Pjanić (@miralem_pjanic),

Najťažšie je robiť jednoduché veci

Robiť jednoduché veci vo futbale je podľa Pjaniča často najťažšie. „Nie som typ hráča, ktorý spraví desať prešliapovačiek a pätičiek. Príliš ma to nezaujíma. Viac ma fascinuje jednoduchosť hry, to robí tento šport tak krásnym. Mal som šťastie, že som zblízka videl hráčov ako Zidane, Xavi, Iniesta či Pirlo. Spoluhráčom uľahčujú život drobnosťami, ktoré si na prvý pohľad nevšimnete,“ hovorí špílmacher Juventusu Pjanič pre The Guardian.

Bývalý hráč Mét, Lyonu či AS Rím až do príchodu do Turína v lete 2016 nezdvihol nad hlavu žiadnu významnú trofej. „Stará dáma“ mu to umožnila. Bosniak s prezývkou Il Pianista v ostatných sezónach inšpiroval Juve k dvom double. Turínsky klub zakaždým prekonal Hamšíkov Neapol. „Rád sledujem tímy, ktoré hrajú dobrý futbal s loptou na zemi. Neapol hrá v ostatných rokoch nádherne. Avšak, tituly, poháre, oslavy so spoluhráčmi a fanúšikmi - to je odmena za tvrdú prácu. Keď hráte dobre, no nič nevyhráte, unavuje vás to. Strácate čas,“ hovorí pre The Guardian Pjanič, ktorého spoločnou ambíciou s Ronaldom je teraz triumf v Lige majstrov.

Najnovšie z klubu: Napoli

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk