ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bývalý slovenský reprezentant sa stal prezidentom druholigového klubu
zdroj: Zaglebie Lubin/zaglebie-lubin.pl

Bývalý slovenský reprezentant sa stal prezidentom druholigového klubu

Tridsaťšesťročný bývalý stredný obranca Csaba Horváth sa stal novým prezidentom STK Fluminense Šamorín, kde začiatkom kalendárneho roka definitívne zavesil kopačky na klinec. Doteraz túto funkciu vykonával Peter Bláha.

Šamorínsku legendu zvolilo predstavenstvo klubu za svojho predsedu na svojom pondelkovom zasadnutí jednohlasne, zároveň bol do funkcie člena zvolený aj dlhoročný funkcionár klubu a stále väčšinový akcionár Norbert Csutora. Informácie priniesol klub prostredníctvom svojho oficiálneho webu. Bývalý futbalista bol z dôvery svojich kolegov veľmi šťastný. „Funkcia predsedu predstavenstva je pre mňa pocta, ale zároveň aj záväzok posunúť klub a futbal v meste ďalej. Verím, že budeme pracovať tak, aby sme mladých naďalej motivovali k športu, ktorý tvoril krásnu časť môjho života,“ povedal Csaba Horváth krátko po zvolení.

Rodák z Dunajskej Stredy je odchovancom šamorínskeho futbalu, neskôr bol dlhoročným hráčom AS Trenčín, v Holandsku obliekal dres ADO Den Haag a pôsobil aj v Poľsku v kluboch Zaglebie Lubin a Piast Gliwice. V roku 2009 si vyslúžil nomináciu do seniorskej reprezentácie Slovenska, nastúpil v Reykjavíku proti Islandu (1:1), v 54. minúte ho následne vystriedal Martin Petráš. Dlhé roky bol členom širšej nominácie. V roku 2015 sa vrátil do Šamorína, kde pomohol klubu postúpiť do druhej najvyššej súťaže. V januári 2018 oznámil koniec profesionálnej kariéry. Dodnes reprezentuje farby STK v drese rezervy a je aktívny v presadzovaní záujmov šamorínskeho futbalu.

Najnovšie z klubu: Šamorín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk