ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Michalovce rozviazali kontrakt s hriešnikom Šostákom, zranil sa im Kavka
zdroj: Jozef Bedej

Michalovce rozviazali kontrakt s hriešnikom Šostákom, zranil sa im Kavka

V prvoligovom MFK Zemplín Michalovce definitívne skončil stopér Ladislav Šosták. Košický rodák sa objavil v menoslove hráčov spájaných s účasťou v korupčnej afére v slovenskom futbale, za čo si vyslúžil trest na 30 mesiacov. Okrem neho prišli žlto-modrí na dlhšiu dobu aj o ďalšieho obrancu Petra Kavku.

Šosták mal zastavenú činnosť už od konca júna, klub mu napriek tomu povolil trénovať s A-tímom, až do vtedy, kým sa situácia nevyjasní. Po rozhodnutí disciplinárnej komisie SFZ, ktorá uložila dobre stavanému zadákovi tvrdý trest, sa vedenie klubu s hráčom dohodlo na predčasnom ukončení zmluvy, ktorá mala vypršať až na konci júna budúceho roka. Bývalý hráč Bardejova tak za Zemplínčanov odohral vinou zranení a neskôršie trestu len päť ligových zápasov. 

Šimčák, Kavka, Šosták
Ladislav Šosták (na fotke vpravo) stihol za Michalovce odohrať len päť ligových duelov (novinyzemplina.sk/Peter Brendza)

Omnoho vážnejšia je pre trénera Antona Šoltisa strata Petra Kavku, ktorý sa podľa informácií denníka Korzár minulý týždeň podrobil operácii ľavého kolena. K mužstvu by sa mal pripojiť až na začiatku zimnej prípravy v januári 2019. „Pobolievalo ma to už dlhšie, ale až časom to dospelo do takého štádia, že som s tým nedokázal fungovať. Tak som absolvoval vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré odhalilo, že mám poškodenú chrupavku v kolene. Doktor mi povedal, že je to úrazové zranenie, ktoré som si musel privodiť v nejakom súboji,“ prezradil Kavka, ktorý hneď na druhý deň po operácii začal s rehabilitáciou.

Za ostatný rok a pol vynechal Kavka len štyri ligové zápasy. Jeho tím sa aktuálne nachádza s deviatimi bodmi až na desiatej priečke priebežného poradia Fortuna ligy. Odchovanec košického futbalu verí, že mužstvo sa postupne bude šplhať v tabuľke na vyššie priečky „Nebolo to príjemné, keď som zistil, že sa musím podrobiť zákroku. Mal som dovtedy skoro plnú minutáž, odrazu sa však situácia zmenila a ja budem musieť niekoľko týždňov stáť. Vo futbalovom živote to tak však býva a mne nezostáva nič iné, ako sa s tým len vysporiadať, zabojovať a vrátiť sa v čo najlepšom stave,“ uzavrel pre Korzár 27-ročný stopér.

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk