ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zo záhrady agenta k oslave ligového gólu za 50 dní
zdroj: instagram/elgrunon07

Zo záhrady agenta k oslave ligového gólu za 50 dní

Dvadsaťpäťročný útočník Chris - Marlon Ondong Mba absolvoval v sobotu úspešnú fortunaligovú premiéru v drese nováčika ŠKF Sereď ako striedajúci hráč pomohol svojim spoluhráčom k prekvapivému víťazstvu nad Ružomberkom (3:1). Na ihrisko vybehol v 72. minúte miesto Filipa Pankaričana, o desať minút neskôr už po centri Ventúru prekonal tiesnený obrancom Twardzikom brankára Macíka.

Útočník s francúzskym pasom doteraz pôsobil len v nižších zahraničných súťažiach, kariéru začínal v treťoligovom klube z mestečka Poitiers, pokračoval cez nižšie súťaže v Belgicku, pôsobil aj v anglickom AFC Goole z ôsmej ligy či klube Matlock Town z ligy štvrtej. V lete si zháňal nový klub a osud ho privial na Slovensko. Len pred päťdesiatimi dňami zavítal po prvýkrát na záhradu svojho nového agenta. „Chris prišiel za mnou z Paríža po spontánnej dohode na prelome augusta a septembra. Tento dátum je na prestupy hraničný, keďže sezóna je už v plnom prúde a väčšina klubov už má uzavreté kádre,“ začína písať zaujímavý príbeh na sociálnej sieti Instagram zástupca spoločnosti Hattrick Agency, ktorej služby využíva aj napríklad Omar Aldo Baez.

Chris - Marlon Ondong Mba (ŠKF Sereď)
Ondong Mba odohral minulý týždeň aj celý zápas Slovenského pohára na pôde FK Pohronie, Sereď zvíťazila 3:2. (foto: instagram/elgrunon07)

Vzhľadom na to, že Chris - Marlon Ondong Mba v doterajšom životopise nemal uvedené žiadne veľké tímy, nájsť mu vhodný angažmán v slovenských podmienkach nebolo vôbec jednoduché. Len ťažko sa dalo odhadnúť, akú úroveň by dokázal kvalitatívne zvládať. „Keďže som Chrisa naživo nevidel hrať, začali sme tréningom v piatoligovom OFK Kurima, pokračovali sme v treťoligovej Spišskej Novej Vsi, Vranove nad Topľou či druholigovom Partizane Bardejov. To všetko, aj keď sa tomu ťažko verí, len za tri dni, nakoľko som musel odísť do Turecka a nechcel som Chrisa nechať na Slovensku bez angažmánu,“ pokračuje v pútavom príbehu zástupca hráčskej spoločnosti.

Futbalista s exotickým menom svojimi výkonmi okamžite zaujal a jeho transfer musel napokon agent riešiť na diaľku. „Chrisova výkonnosť bola v každom tíme nadštandartná, preto už počas môjho pobytu v Turecku sa sprocesoval prestup do fortunaligovej Serede. Po komplikáciách s preregistrovaním z anglického futbalového zväzu debutoval včera (v sobotu – pozn. red.) v našej najvyššej súťaži v zápase proti Ružomberku a po desiatich minútach na trávniku sa zaskvel dôležitým gólom na 3:1. Život prináša krásne príbehy a toto je jeden z nich,“ zakončil krásny päťdesiatdňový príbeh jeho hráčsky zástupca.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

50 dňová cesta z mojej záhrady až po gól vo Fortunalige Silný futbalový príbeh pokračuje a píše svoju ďalšiu kapitolu. Chris prišiel za mnou z Paríža po spontánnej dohode na prelome augusta a septembra. Tento dátum je na prestupy hraničný keďže sezóna je už v plnom prúde a vačšina klubov už má uzavreté kádre. Keďže som Chrisa naživo nevidel hrať, začali sme tréningom v piatoligovom klube OFK Kurima, pokračovali v treťoligovej Spišskej Novej Vsi, Vranove nad Topľou, druholigovom Partizane Bardejov ( to všetko aj keď sa to ťažko verí za tri dni pretože som musel odísť do Turecka a nechcel som Chrisa nechať na Slovensku bez angažmánu). Chrisova výkonnosť bola v každom tíme nadštandartná a preto už s Turecka sa sprocesoval prestup do Fortunaligovej Serede. Po komplikáciach s preregistrovaním z Anglického futbalového zväzu debutoval včera v našej najvyššej súťaži v zápase proti Ružomberku a po 10 minútach na trávniku sa zaskvel dôležitým víťazným gólom na 3:1. Život prináša krásne príbehy a toto je jeden z nich. Tí ktorí boli pri procese tohto transferu by vedeli rozprávať. Touto cestou by som Vám chcel všetkým za pomoc ešte raz poďakovať. Trošku som sa opustil no mám veľkú radosť a potrebu sa s ňou podeliť ⚽️😉⚽️🔥💪 #hattrickagency #sered #fortunaliga #winnergoal #supportourplayers

Príspevok, ktorý zdieľa hattrickagency (@hattrickplayersagency),

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk