ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Keď účel svätí prostriedky
zdroj: Róbert Fritz

Keď účel svätí prostriedky

Opäť neboli Trenčania horším tímom, ale čo z toho, keď zbierajú ligovú prehru za prehrou. Už štvrtý raz v rade neokúsili chuť bodového zisku, tentoraz sa museli skloniť pre Nitranmi. Tí premietli do dokonalosti tézu, že účel svätí prostriedky.

Trenčianskeho brankára Libora Hrdličku ohrozili v podstate len dvakrát, z toho raz sa tešili z gólu. Jediného v celom zápase, váženého trojbodovým ziskom. „Podobný zápas, ako naše posledné prehry. Nehrali sme tragicky, súper nás neprehrával, ale výsledkovo to nevyšlo,“ posťažoval sa Libor Hrdlička, ktorý nahradil v bráne AS zraneného Igora Šemrinca: „Chýbal nám asi rýchlejší prechod do útoku. Máme príliš veľa prihrávok, ktoré sú síce presné, ale finálna fáza nám momentálne absentuje. Nešlo nám prejsť cez zhustenú obranu.“

zdroj: huste.tv

Podobný názor zdieľal aj domáci asistent trénera Vladimír Cifranič, ktorý na lavičke v úlohe hlavného kouča nahradil zdravotne indisponovaného Ricarda Moniza: „Snažili sme sa o typický trenčiansky futbal, s vysokým napádaním a útočením cez krídelné priestory. Čiastočne sa nám to darilo, ale nevypracovali sme si gólové príležitosti a z ojedinelej šance súpera sme inkasovali. Súper bol disciplinovaný, dobre organizovaný. My sme nemali dostatočnú kvalitu na to, aby sme ho prekonali. Boli tam nejaké strelecké pokusy, ale nestačilo to. Momentálne sa výsledkovo dosť trápime, musíme ísť ďalej a v ďalšom zápase ponúknuť viac.“ Trenčanom to ide aspoň v Slovnaft Cup-e, po presvedčivom postupe cez Lokomotívu Košice (5:1), na nich v stredu čaká líder druhej ligy zo Skalice.

Na hosťujúcej strane sa síce po zápase zračil na tvárach pocit spokojnosti so ziskom troch bodov, ale... „Chlapci sa v kabíne veľmi tešia, lebo dosiahli pekný úspech. Na druhej strane musím povedať, že chceme hrať lepšie, lebo dnes sme to ‘ukopali‘. V ďalších zápasoch určite ponúkneme aj pravú nitriansku futbalovú tvár, ktorou je hra smerom dopredu. Osobne si myslím, že vypadnutie dvoch kreatívnych hráčov, nútené striedanie Kóňu a Andreja Fábryho, nám zmenilo ráz hry. Neboli sme takí futbaloví, ale tešíme sa z víťazstva,“ triezvo skonštatoval tréner Nitry Ivan Galád.

Lukáš Hroššo rozmýšľa, kde rozohrá loptu (foto: Róbert Fritz)
Lukáš Hroššo rozmýšľa, kde rozohrá loptu (foto: Róbert Fritz)

O jediný gól stretnutia sa postaral v 20. minúte Taiwo. Na svoj presný zásah zužitkoval peknú individuálnu akciu, keď si zasekol stopéra Mašovića a popri pravej ruke Hrdličku poslal loptu do siete. „Po dlhej dobe sme to chceli uhrať na nulu. V minulej sezóne sa to darilo, teraz aspoň vidíme, aké je to ťažké. Hráme inak, ako vlani. Teraz sme sa zomkli, šli sme po výsledku. Dávali sme si pozor na posledné minúty, ktoré nás v predošlých zápasoch stáli víťazstvá. Verím, že nás táto výhra nakopne a budeme dosahovať lepšie výsledky,“ pridal svoj postreh brankár bielo-modrých Lukáš Hroššo, pre ktorého to bol v tejto ligovej sezóne len druhý zápas bez inkasovaného gólu.

Hoci hrali Trenčania od 71. minúty bez vylúčeného Kleščíka, na ihrisku to nebolo veľmi poznať, hostia sa zbytočne netlačili na súperovu polovicu. „Súper má svoju kvalitu, my sme to nechceli zbytočne otvárať. Nehovorím, že sme nechceli dať druhý gól, ale hlavne sme chceli udržať nulu,“ priznal strážca nitrianskej svätyne, ktorý pred zápasom očakával, že bude vo väčšej permanencii: „Dosť práce som mal najmä s centrami. Tie som vyriešil takmer všetky, bolo aj dosť striel, ale väčšinou z kategórie ľahších. Nikdy však neviete, či niekto nebude loptu tečovať. Lebo keď z takej padne gól, všetci potom vyzeráme ako blbci.“ Cez týždeň čakajú pohárové povinnosti aj na Nitru, v utorok pod Zobor zavíta druholigový Liptovský Mikuláš.

Trenčín - Nitra (20.10.2018.) (22 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk