Peškovič a Sipľak pri víťazstve Cracovie Krakov

Zápasy 12. kola najvyššej poľskej súťaže:

PONDELOK

Cracovia Krakov – Górnik Zabrze 2:0
za domácich Peškovič a Sipľak celé stretnutie

NEDEĽA

Poľská futbalová Ekstraklasa mala v nedeľu na programe zápasy 12. kola. Jedným gólom pomohol Martin Košťál Wisle Krakov k remíze 3:3 na ihrisku úradujúceho majstra Legie Varšava. Pre 22-ročného slovenského stredopoliara to bol druhý presný zásah v aktuálnom ročníku Ekstraklasy.

PIATOK

V šlágri 12. kola najvyššej poľskej futbalovej súťaže remizoval dovtedajší líder tabuľky Lechia Gdansk na ihrisku Piast Gliwice 1:1. O deľbe bodov rozhodol v 86. minúte striedajúci Slovák Lukáš Haraslín. V druhom zápase Bialystok so slovenským brankárom Mariánom Kelemenom zdolal doma Štetín 2:1 a dostal sa na čelo tabuľky.

Piast Gliwice - Lechia Gdansk 1:1
F. Plach
(Gliwice) do zápasu nezasiahol - L. Haraslín hral od 70. minúty a v 86. minúte skóroval, D. Kuciak (obaja Gdansk) do zápasu nezasiahol

Jagiellonia Bialystok - Pogoň Štetín 2:1