ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Disciplinárka rozhodla: Trnavu potrestali uzatvorením sektorov, Látal sa vráti skôr
zdroj: TASR

Disciplinárka rozhodla: Trnavu potrestali uzatvorením sektorov, Látal sa vráti skôr

Na poslednom zasadnutí Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) sa na pretras dostalo aj tradičné derby medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava z 10. kola Fortuna ligy. Kluby spoznali svoje definitívne tresty.

Úradujúci majster Spartak Trnava bol potrestaný za nedostatočnú usporiadateľskú službu, ktorá umožnila vnesenie a použitie pyrotechniky, ale aj fyzické napadnutie rodinných príslušníkov trénera Slovana Martina Ševelu. Zároveň sa domáci fanúšikovia dopustili hrubého nešportového správania sa, keď používali vulgárne pokriky či pyrotechniku, jedna z hodených plechoviek skončila na hracej ploche. Disciplinárka vymerala klubu finančnú pokutu na 5-tisíc eur a atypicky pristúpila k uzavretiu niektorých sektorov na jeden duel, týka sa to konkrétne len sektorov severnej tribúny (01 až 08 a 29 až 36) na jedno súťažné stretnutie. Trest sa pritom nevzťahuje na najbližší televízny zápas v sobotu proti Senici, odpykajú si ho až v nasledujúcom súťažnom stretnutí. 

Naprázdno neodišiel ani líder tabuľky z Bratislavy, ten za hrubé nešportové správanie sa svojich priaznivcov, ktorí používali vulgárne pokriky, pyrotechniku a poškodili zariadenia na štadióne musí uhradiť zväzu pokutu sedemsto eur. Belasí navyše musia vysporiadať náhrady škôd na majetku. Trnava sa môže tešiť aj z podmienečneho odpustenia trestu pre trénera Radoslava Látala, ktorý bol v úvode stretnutia proti Slovanu vykázaný na tribúnu. Hoci mal mať trest ešte po dobu jedného týždňa, zväz mu zvyšok podmienečne opustil do konca sezóny. V praxi to znamená, že ak bude potrestaný v priebehu sezóny opäť, bude si musieť odpykať aj zvyšok aktuálneho trestu.

Trestom sa nevyhli ani kluby z nižších súťaží, za zápas 2. ligy medzi Banskou Bystricou a Petržalkou, na ktorej bola v sektore hostí použitá pyrotechnika a fanúšikovia používali vulgárne pokriky, dostal domáci klub pokarhanie a hosťujúci finančnú pokutu 200 eur. Bez trestu neobišlo ani Fiľakovo za použitie pyrotechniky a vulgárne pokriky fanúšikov v zápase 4. kola národného pohára Slovnaft Cup, disciplinárka prehrešok ohodnotila finančnou pokutou 100 eur. O trestoch informoval SFZ v najnovšej úradnej správe.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk