ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Wenger do Bayernu? Klub v piatok zvolal mimoriadnu tlačovku
zdroj: Arséne Wenger. (twitter)

Wenger do Bayernu? Klub v piatok zvolal mimoriadnu tlačovku

Bayern Mníchov vstúpil do sezóny siedmimi víťazstvami. Písalo sa o sviežom vánku chorvátskeho trénera Nika Kovača. Bavori počas série inkasovali len dva góly, iba raz - proti amatérom v pohári - netriumfovali viac ako dvojgólovým rozdielom. Séria trvala do druhej tretiny septembra. O mesiac neskôr je už všetko inak, píše sa o odchode Kovača.

Krízu úradujúceho a už 28-násobného nemeckého šampióna zapríčinili ligové prehry s Herthou Berlín (0:2), Mönchengladbachom (0:3) a remízy s Augsburgom a v Lige majstrov s Ajaxom Amsterdam (zhodne 1:1). Pod Kovačom sa trasie stolička, britské média počas reprezentačnej prestávky prišli so špekuláciou, že ho v jej priebehu nahradí bývalý dlhoročný manažér Arsenalu Arséne Wenger. Klub v piatok zvolal mimoriadnu tlačovú konferenciu za prítomnosti prezidenta Uliho Hoenessa, predsedu Karla-Heinza Rummeniggeho a športového riaditeľa Hasana Salihamidžiča. Keď trio naposledy predstúpilo pred novinárov, informovalo o príchode Juppa Heynckesa na lavičku. Špekulácie s výmenou trénerov sa však tentoraz nepotvrdili.

„Obvinili ma, že som sa verejne nepostavil za Nika Kovača,“ začal Hoeness: „Musím vám preto niečo objasniť. Vážime si jeho prácu. Nepotrebujeme sa verejne navzájom podporovať. Je neúctivé a poľutovaniahodné, čo sa tu deje. Klub sa znovu pred verejnosťou zjednotí.“ Doplnil ho Rummenigge: „Dnešok je pre Bayern Mníchov dôležitý, oddnes budeme chrániť našich hráčov, trénerov i samotný klub. Nedopustíme pokračovanie v tomto ponižujúcom a klamlivom informovaní o dianí v klube.“

Kritika médií namiesto trénera musela Kovača tešiť. Na vlastnej piatkovej tlačovke hovoril o dobrom prístupe svojich hráčov: „Množstvo vytvorených šancí sa nemení, problém je, že ich nepremieňame. Prístup je v poriadku, potrebujeme len kúsok šťastia. Nebudeme všetko spochybňovať a meniť. Nastavenie tímu je pozitívne, vášeň tu je.“ Bayern sa v tabuľke Bundesligy po siedmich kolách nachádza na šiestom mieste so štvorbodovou stratou na Dortmund. V sobotu cestuje do Wolfsburgu.

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk