ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilinčania nekomentujú invektívy Jána Kozáka, sklamal ich prezident zväzu
zdroj: TASR

Žilinčania nekomentujú invektívy Jána Kozáka, sklamal ich prezident zväzu

Extréner slovenskej reprezentácie sa na svojej poslednej tlačovej konferencii otvorene vyjadril i na tému rastúceho vplyvu ľudí z vedenia MŠK Žilina na národný tím, resp. SFZ. Reakcia na seba nenechala dlho čakať. Prinášame vám oficiálne stanovisko MŠK Žilina k tlačovej konferencii Jána Kozáka v plnom znení bez redakčných úprav.

"Futbalový klub MŠK Žilina nebude komentovať ničím nepodložené invektívy Jána Kozáka. Sme sklamaní z toho, že prezident Slovenského futbalového zväzu priamo na tlačovej besede nereagoval na údajné ovplyvňovanie rozhodovacích procesov zväzu funkcionármi nášho klubu. MŠK Žilina odmieta akékoľvek ovplyvňovanie procesov na SFZ, trénerov a nominácií do jednotlivých mládežníckych výberov.

Sme hrdí na to, že v našom klube pôsobili viacerí tréneri, ktorí manažérske posty pri seniorských (tréneri Jurkemik, Vrba) a mládežníckych reprezentáciách (tréneri Hapal, Guľa) obsadili ako výsledok svojich odborných schopností a pracovných výsledkov na klubovej úrovni. Zároveň sme na základe požiadavky prezidenta SFZ a samotného Jána Kozáka uvoľnili do realizačného tímu trénera brankárov Miroslava Semana a Štefana Tarkoviča, ktorý bol zmluvne viazaní v našom klube.

Dôrazne odsudzujeme znevažovanie činnosti Karola Belaníka v štruktúrach SFZ, ktorá je založená na dobrovoľnosti a snahe posúvať úroveň slovenského futbalu na vyššie priečky."

zdroj: youtube.com/MSK Žilina TV

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk