ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šatka si sype popol na hlavu: Veľké ponaučenie do budúcnosti
zdroj: TASR

Šatka si sype popol na hlavu: Veľké ponaučenie do budúcnosti

Po štvorici Dúbravka, Gyömbér, Škriniar a Lobotka vydal svoje stanovisko k porušeniu životosprávy počas reprezentačného zrazu aj mladý obranca Dunajskej Stredy Ľubomír Šatka. Jeho vyhlásenie zverejnil klubový web "žlto-modrých". Prinášame vám ho v plnom znení, bez redakčných úprav.

„V prvom rade by som sa chcel ospravedlniť celej slovenskej futbalovej verejnosti, fanúšikom slovenského futbalu a tiež celému SFZ na čele s pánom Kováčikom a pánom trénerom Kozákom, takisto celému realizačnému tímu a spoluhráčom. Zároveň sa ospravedlňujem aj fanúšikom môjho klubu DAC Dunajská Streda.

Plne si uvedomujem, že to čo sa stalo, bola z mojej strany obrovská chyba, pretože povinnosťou hráča je dodržiavať štatút reprezentanta a byť vzorom pre nasledujúce generácie. K tomu parí aj dodržiavanie večierky, ktorú sme, bohužiaľ, v daný večer porušili.

Najradšej by som na to celé zabudol. Samozrejme, viem, že to nie je možné a preto mi nezostáva nič iné, len sa z toho poučiť a do budúcna sa vyvarovať každému porušeniu disciplíny.

Našu krajinu reprezentujem od svojich štrnástich rokov a obliecť si na seba reprezentačný dres bola pre mňa vždy najväčšia česť a hrdosť. Takto to bude vždy, ak dostanem opäť túto možnosť.

Veľmi ma mrzí, že sa pán tréner Kozák rozhodol opustiť funkciu trénera. Bol to práve on, kto mi dal šancu v reprezentačnom A mužstve, na čo budem s vďakou spomínať do konca života. To, čo sa stalo, nebolo žiadnou formou mierené voči jeho osobe.

Som pripravený znášať všetky následky a sankcie, či už zo strany SFZ alebo zo strany klubu.

Celú svoju futbalovú kariéru mám ešte pred sebou a je to pre mňa veľké ponaučenie smerom do budúcnosti. Jediné, čo môžem teraz urobiť, je sústrediť sa na svoje výkony na ihrisku a profesionalitu mimo neho.”

zdroj: fcdac.sk

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk