ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Komentár Miroslava Hašana: Poľutovaniahodné
zdroj: TASR

Komentár Miroslava Hašana: Poľutovaniahodné

Ján Kozák počas svojej poslednej tlačovej konferencie otvoril viacero tém, než len tú o svojej rezignácii z postu trénera reprezentačného mužstva. Na záver svojho preslovu sa vyjadril na margo médií a vybraných novinárov, ktorí sú podľa jeho slov neobjektívni a škodia slovenskému futbalu. Najväčší priestor venoval redaktorovi denníka Šport Miroslavovi Hašanovi, ktorého nazval potkanom. Redakcia ProFutbal.sk poskytla M. Hašanovi priestor na reakciu na slová extrénera národného tímu, ten nám zaslal komentár, ktorý vyšiel i v piatkovom vydaní denníka Šport. Prinášame vám ho bez redakčných úprav.

Štvrtkové vystúpenie Jána Kozáka na tlačovej konferencii Slovenského futbalového zväzu bolo veľmi nešťastné. Škoda pre neho. Mohol odísť s gráciou, ako človek s rozmerom. Váha slova je obrovská. Kto sa s ním podujme verejne narábať, mal by to vedieť. Kto to nevie, nemal by verejne vystupovať. Kto vystupuje a nevie, vzbudzuje ľútosť. Nie rešpekt, po ktorom tak prahne.

Dojmy, pocity a predstavy. Všetci ich máme. Nie každý na základe nich šermuje okolo seba kordom namočeným v jede vlastnej žlči. A podľa ľubovôle bodá, ako sa mu zachce. S pokrikom na perách, ja rozhodnem, kto bude môj terč. Alkoholické eskapády a iné radovánky mužstva z minulosti zamlčím, po Česku budem ťať. Všetko čo je žlto-zelené, rozsekám bezohľadne na kúsky. Noví kandidáti na trénera, sťatí. Musím predsa ochrániť svojich. Že som to mal urobiť predtým, než som odstúpil, to mi nedošlo. 

Ako k tomu mohlo prísť? Veď všetko som robil najlepšie. Vyberal som si iba hráčov, ktorí boli vzory. Síce to nesedí, ale Pandorinu skrinku týmto smerom radšej neotvárajme, pretože zdemolované veci hotela v Luxembursku by vyzneli ako chrípka. Príkladne sme reprezentovali na Eure, najmä sústredenie pred Nemeckom bolo intenzívne. Niektorým sa z neho hlava točila ešte aj na trávniku. Len keby ten Stoch, sám jediný, nepil. Toho som už ale dobodal. 

Tak, čo tu máme ďalej? Médiá. Výpad musí smerovať, na toho, kto má názor. Však kritizovať môžete, kritika ma posúva, rešpektujem váš názor. Ale len vtedy, keď je taký ako môj. V opačnom prípade to je akt vyhlásenia vojny. Vtedy treba sekať a rúbať. Na európskom šampionáte proti Anglicku sme hrali dobre, s Nemcami ešte lepšie. To len ľudia sú mediálne oblbnutí a nevedia oceniť kvalifikačné nominácie s Kubíkom a spol. či zúfalsto z Ľubľany. Následne zavolám hráčov, ktorých som stvoril. Škriniara a Dúbravku. Keby nie mňa, prvý by bol zabudnutý v Sampdorii Janov a druhý v Sparte. Ich výkony, či už v kluboch alebo reprezentácii, sú nič v porovnaní s tým, že som ich postavil. Možno neskoro, ako chlapcov z Hapalovej „dvadsaťjednotky“, ale to si nikto nevšimne. Iba potkan či škodca. Ešte má tú drzosť slobodne škriabať do novín. Vo svete neslýchané, tam keď sa prehráva, škrabáci mne podobných nemôžu hrýzť. V demokracii majú prikázané ich obdivovať. Ále čo, toho rozštvrtím tiež. 

Majstrovské dielo. Neodohralo sa však na pôde Slovenského národného divadla a nešlo o hru s názvom Delírium. Stalo sa na oficiálnej akcii Slovenského futbalového zväzu, kde tréner Ján Kozák česal svoje memoáre, ako sa mu práve chcelo. Škoda, že účes bol šitý iba na falošnú parochňu.

"Autor článku Miroslav Hašan je redaktor denníka Šport. Komentár je uverejnený s jeho súhlasom, ako reakcia na slová extrénera slovenskej reprezentácie Jána Kozáka počas štvrtkovej tlačovej konferencii na pôde SFZ."

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk