ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčín sa musí zaobísť bez brankárskej jednotky
zdroj: TASR

Trenčín sa musí zaobísť bez brankárskej jednotky

Citeľná strata pre AS Trenčín. Dlhoročná brankára jednotka Igor Šemrinec bude trénerovi Ricardovi Monizovi chýbať niekoľko týždňov. Verí, že sa do hry stihne vrátiť ešte v závere jesennej časti.

Rodák z Bojníc minulý týždeň absolvoval operáciu kolena. „Naspäť by som mal byť v priebehu mesiaca, alebo o trochu neskôr. Nemalo by však trvať viac ako šesť týždňov, pokiaľ budem nachystaný opäť chytať. Ešte počas jesene sa chcem vrátiť aspoň do širšej zápasovej nominácie,“ prezradil pre klubový web.

Šemrinec sa nešťastne zranil na tréningu, bez cudzieho zavinenia. „Počas brankárskej rozcvičky som chytil strelu po zemi. Hneď nato som sa mal postaviť a hodiť na druhú stranu. Preskočilo mi však v kolene, ktoré mi hneď zablokovalo. Na druhú strelu som sa už nedostal. Opakovalo sa to asi trikrát. Paradoxom bolo, že sa to stalo iba pri tomto konkrétnom pohybe. Mohol som kopať, skákať a šprintovať. Preto som si myslel, že to bude iba chvíľková záležitosť. Pred zápasom proti Michalovciam som na rannej rozcvičke opäť skúsil rovnaký pohyb a vtedy mi koleno zablokovalo tak, že nohu som už nevystrel. Klubový lekár rozhodol, že operácia je nevyhnutná. Problematický bol meniskus,“ priblížil 30-ročný bradatý gólman.

Igor Šemrinec
Igor Šemrinec bude Trenčínu chýbať približne mesiac (foto: Róbert Fritz)

Po polovici základnej časti patrí Trenčínu priebežná piata priečka v tabuľke. Šemrinca nateraz medzi troma žrďami nahradil 32-ročný Libor Hrdlička. Brankárska jednotka AS sa napriek zraneniu snaží myslieť pozitívne: „Sebaľútosť nikam nevedie. Je to síce pre mňa nová situácia, ale beriem to športovo. Mohlo sa to skončiť aj horšie…“

Futbalisti spod Čákovho hradu prehrali posledné tri ligové duely. Po reprezentačnej prestávke sa predstavia „doma“ v Myjave proti ôsmej Nitre.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk