ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pačinda v DAC skončil, hlási sa vážny záujemca
zdroj: fcdac.sk

Pačinda v DAC skončil, hlási sa vážny záujemca

To, čo sa od začiatku októbra očakávalo, sa stalo skutočnosťou. Erik Pačinda si už na seba dres Dunajskej Stredy neoblečie. Do zimy tak bude bez súťažného zápasu, no pravdepodobne už bude trénovať so svojim novým mužstvom.

„V momente, ak si niekto myslí, že je niečo viac ako ostatní, tak je to problém. Mýli sa a ja ako tréner musím zakročiť a stopnúť takéto zmýšľanie. Tréner tu nie je iba na to, aby povedal taktiku a učil svojich zverencov strieľať či brániť. Musí ich učiť aj hodnoty. Nikto nie je viac ako tento úžasný, slovensko-maďarský klub,“ zdôraznil ešte 6. októbra po zápase so Zlatými Moravcami tréner Dunajskej Stredy Peter Hyballa, ktorý tak reagoval na vyhlásenie Erika Pačindu o tom, že v zime chce zmeniť pôsobisko. O pár dní na to sa hlavný kouč žlto-modrých stretol s majiteľom klubu a športovým riaditeľom, kde padol verdikt o budúcnosti odchovanca košického futbalu.

Podľa informácií denníka Šport si už Pačinda za Dunajskú Stredu viac nezahrá, a to napriek tomu, že len pred rokom predĺžil zmluvu až do leta 2020. Po vyhlásení o nezhodách s trénerom a túžbe prestúpiť do iného klubu sa vedenie rozhodlo, že s Pačindom už viac nepočíta. 

„Dohoda vznikla medzi mnou, hráčom a trénerom. Erik od nás odchádza, objavil sa už aj vážny záujemca mimo Slovenska. Pokiaľ zvládne lekárske testy, už by nič nemalo brániť jeho prestupu, keďže na úrovni klubov sme dohodnutí. Je to dobré preňho, aj pre nás. Hoci do konca jesene nebude môcť hrať, chcel som, aby mohol v tomto období s novým klubom aspoň trénovať,“ povedal pre stredajšie vydanie denníka Šport majiteľ DAC-u Oszkár Világi.

Šport tiež uviedol, že o 29-ročného krídelníka prejavil eminentný záujem popredný český klub Viktoria Plzeň, v ktorom už pôsobí trojica Slovákov - brankár Matúš Kozáčik a stredopoliari Patrik Hrošovský a Roman Procházka. Plzni patrí po jedenástich kolách najvyššej českej súťaže priebežné druhé miesto v tabuľke, na konte má 27 bodov, rovnako ako prvá Slavia. Mužstvo trénera Vrbu má ale horšie skóre, než pražský celok.

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk