ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Koniec Jána Kozáka potvrdený, skončil na vlastnú žiadosť
zdroj: facebook/SFZ

Koniec Jána Kozáka potvrdený, skončil na vlastnú žiadosť

Slovenský futbalový zväz (SFZ) zverejnil oficiálny oznam, v ktorom informuje o nedeľňajšej rezignácii trénera Jána Kozáka. V utorňajšom prípravnom zápase na pôde Švédska povedie sokolov doterajší asistent Štefan Tarkovič.

„S trénerom Jánom Kozákom sme sa na jeho žiadosť k dnešnému dňu (14.októbra 2018) dohodli na ukončení vzájomnej spolupráce. Ján Kozák bol v čase svojho nástupu v roku 2013 v neľahkej situácii a so slovenskou futbalovou reprezentáciou odviedol výbornú prácu. Vytvoril mužstvo, ktoré dosiahlo rad vynikajúcich výsledkov zapísaných do histórie nášho futbalu. Trénerovi Kozákovi sa chcem poďakovať za päť a polročnú prácu pri národnom mužstve a v prospech slovenského futbalu. Nakoľko ide o nečakané rozhodnutie, vzniknutou situáciou sa budeme zaoberať až po návrate zo Švédska. V prípravnom zápase v Štokholme, ktorý slovenskí futbalisti odohrajú v utorok 16.októbra, povedie mužstvo asistent Štefan Tarkovič,“ uviedol prezident SFZ Ján Kováčik na oficiálnom webe.

Šesťdesiatštyriročný Kozák sa stal trénerom reprezentácie 2. júla 2013, debut pri A-mužstve absolvoval 14. augusta 2013 v prípravnom zápase v Bukurešti proti Rumunsku (1:1). Súboj s Čechmi bol už 54. na lavičke seniorského výberu, nikto z jeho predchodcov nepokoril hranicu 50 zápasov. Na konte má dovedna 29 víťazstiev, 10 remíz a 15 prehier, priaznivé skóre 80:48. Žiadny iný tréner nemá taký počet víťazstiev s národným tímom. Zároveň bol najdlhšie pôsobiacim trénerom pri slovenskom národnom tíme. Možnosť nastúpiť premiérovo v národnom tíme dostalo od Jána Kozáka až 32 hráčov. 

Ján Kozák priviedol reprezentáciu prvýkrát v histórii Slovenska na záverečný turnaj ME. Šampionát bol vo Francúzsku v roku 2016, kde Kozákovi zverenci postupne prehrali s Walesom 1:2, zdolali Rusko 2:1, remizovali s Anglickom 0:0 a v osemfinále podľahli Nemecku 0:3. V kvalifikácii na majstrovstvá sveta 2018 slovenským futbalistom len tesne utiekol postup do baráže, keď v tabuľke mužstiev na druhých priečkach skončili na 9.mieste, do baráže postúpilo osem tímov.

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk