ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ďalší štyria hráči pykajú za korupciu
zdroj: foto: jäzva

Ďalší štyria hráči pykajú za korupciu

V ostatných týždňoch sa stalo pravidlom, že v úradnej správe SFZ sa nachádzajú mená previnilcov zapletených do korupčnej aféry v slovenskom futbale. Výnimkou nie je správa číslo 15 z 12. októbra 2018.

Tentoraz spoznali tresty mediálne menej známi futbalisti, ktorí si ale taktiež do lopty tak skoro nekopnú. Najhoršie obišiel 30-ročný stredopoliar Matej Vargic z Rimavskej Soboty, ktorému disciplinárka pozastavila výkon športovej činnosti a akejkoľvek funkcie na 3 roky. Jeho spoluhráči Peter Petrán a Marek Prošovský obišli o niečo lepšie, prvý menovaný s trestom na 30 mesiacov, druhý s trestom na 15 mesiacov. Pozastavenie výkonu športu na 18 mesiacov má aj Marek Filo. Predbežné ochranné opatrenie trvá až do právoplatnosti rozhodnutia vo veci a započíta sa do trvania uloženej DS.

Vyššie uvedená štvorica sa tak pridala k doteraz známej osmičke hráčov (Richard Novák, Ladislav Šosták, Vladimír Staš, Vladimír Andraščík, Róbert Gešnábel, Michal Pintér, Peter Orávik, Peter Kosa), ktorú už disciplinárka SFZ potrestala za korupčné správanie v kauze ukrajinskej stávkarskej skupiny manipulátorov. Preventívne zastavenú činnosť má ďalšia štvorica futbalistov a jeden tréner.

Tresty pre Galáda, Látala i Hoftycha


Disciplinárka sa v ostatných dňoch nevenovala len previnilcom namočeným do stávkarskej aféry. Kormidelníkovi FC Nitra Ivanovi Galádovi udelila pokutu vo výške 500 eur za vstup do kabíny rozhodcov po stretnutí 10. kola Fortuna ligy medzi Sereďou a Nitrou.

O dvesto eur menej (300 eur) musí zaplatiť generálny manažér Spartaka Trnava Pavel Hoftych za HNS voči delegovanej osobe (vstup do TZ, verbálne napadnutie R) počas stretnutia 10. kola Fortuna ligy medzi Trnavou a Slovanom Bratislava a po stretnutí 8. kola Fortuna ligy medzi Trnavou a Žilinou. Český funkcionár má zároveň na ďalšie 2 súťažné stretnutia zákaz vstupu do priestorov umožňujúcich styk s delegovanými osobami. 

Aj ďalší trest sa týka trnavského Spartaka, ktorého tréner Radoslav Látal pyká za výroky voči rozhodcovi, s následným vykázaním z priestorov hráčskej lavičky, nedodržanie príkazu rozhodcu, v súvislosti s vykázaním a zahodenie identifikačnej karty počas stretnutia 10. kola Fortuna ligy medzi Trnavou a Slovanom Bratislava. Český kormidelník má pozastavený výkon funkcie na 3 týždne. 

Bez povšimnutia nezostane ani tvrdenie stopéra Dunajskej Stredy Ľubomíra Šatku o tom, že ho v 63. minúte súboja 11. kola Fortuna ligy medzi DAC a ViOn-om Zlaté Moravce opľul José David Casado Garcia zo Zlatých Moraviec. Disciplinárka na základe vlastných zistení žiada odbornú komisiu o písomné stanovisko k údajnému opľutiu.

Celé znenie úradnej správy SFZ č. 15 zo dňa 12. októbra 2018 nájdete TU!

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk