ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jakubech má za sebou najťažšie obdobie v kariére: Nič neľutujem
zdroj: TASR

Jakubech má za sebou najťažšie obdobie v kariére: Nič neľutujem

Po prestupe z Prešova do Trnavy sa stal jednotkou Spartaka a mnohí ho už v mladom veku pasovali za budúcnosť slovenskej reprezentácie. Brankára Adama Jakubecha ale v rýchlom rozlete mierne pribrzdil prvý zahraničný prestup. Vo francúzskom Lille mu zatiaľ ruže nekvitnú, no dobre vie, že ešte ani zďaleka nie je všetkým dňom koniec.

S OSC Lille podpísal Jakubech zmluvu na päť rokov. V klube je od leta 2017, v Ligue 1 však stále nenastúpil. O to viac prekvapila správa o tom, že ho tréner Kozák vytiahol z „dvadsaťjednotky“ do seniorského áčka, kde nahradil chorého Matúša Kozáčika. „Určite ma to potešilo, vážim si to. Program najbližších dní sa mi príjemne zmenil. Čaká nás navyše duel v Trnave, kde som prežil pekné futbalové časy,“ prezradil talentovaný gólman v rozhovore pre denník Šport.

Stále len 21-ročný mladík netají, že odchod do Francúzska pre neho nebol jednoduchý. Z jednotky trnavského Spartaka sa v cudzom prostredí razom stal hráč treťoligovej rezervy Lille. „Mám za sebou veľkú životnú a kariérnu zmenu. Musel som sa zžiť s prostredím i kolektívom. Do toho rečová bariéra. Prvých šesť mesiacov bolo skutočne najťažších v mojej kariére. Vďaka patrí priateľke Dominike. S ňou som to zvládal oveľa ľahšie. Získal som však nové skúsenosti, ktoré ma vnútorne posilnili. Po prestupe do Lille som prakticky začínal od začiatku. Musel som sa s tým vyrovnať najmä v hlave. Uvedomoval som si, že som sa dostal do profesionálneho klubu. Nikdy som zmenu dresu neoľutoval. Užívam si to a stále na sebe tvrdo pracujem. Moja pozícia sa o niečo zlepšila, som už druhý brankár v prvom tíme," teší sa rodák z Prešova.

Práve fakt, že ho tréneri posunuli do prvého tímu, zohral v lete veľkú rolu v tom, že Jakubech neodišiel z Lille na hosťovanie do iného klubu. Kedy však príde jeho šanca, zatiaľ nevedno. Mužstvu sa totiž darí, v tabuľke Ligue 1 okupuje druhú priečku za zatiaľ stopercentným PSG. V deviatich dueloch inkasoval Jakubechov tím len sedem gólov. V bráne si suverénne počína domáci brankár Mike Maignan. 

„Lille je príjemné mesto, ktoré má dobrú polohu. Leží neďaleko hraníc s Belgickom, takže to máme na skok do viacerých známych miest. Už sme si stihli pozrieť Brusel, Amsterdam, Paríž či Londýn. Povedal by som, že celkovo sú v klube vzťahy iné ako v Trnave. Profesionálnejšie, pracovnejšie. Kolektív sa mimo štadióna veľmi nestretáva. Čo sa týka brankárov, na ihrisku vychádzame bez problémov, ale nie sme takí kamaráti, že by sme sa navštevovali,“
dodal pre denník Šport Adam Jakubech, ktorý bude v národnom tíme kryť chrbát Martinovi Dúbravkovi a spolu s Michalom Šullom si počká na svoju šancu.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Liga národov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk