Portugalsko aj bez Ronalda vyhralo v Poľsku, Santos: Dominovali sme
zdroj: TASR

Úradujúci majstri Európy z Portugalska sú blízko k prvenstvu v 3. skupine A-divízie futbalovej Ligy národov. V štvrtkovom zápase vyhrali v Chorzówe nad domácim Poľskom 3:2 a po dvoch zápasoch majú na čele tabuľky päťbodový náskok pred "bielo-červenými" a Talianskom.

Trénerovi Fernandovi Santosovi chýbal už v treťom reprezentačnom dueli za sebou kapitán Cristiano Ronaldo, no i napriek jeho absencii boli hostia aktívnejší a utvorili si viac gólových príležitostí ako domáci. "Celkovo sme dominovali. Poľsko síce začalo lepšie a dalo úvodný gól, ale postupom času sme získali kontrolu nad zápasom a zaslúžili sme si zvíťaziť," citovala portugalského kouča agentúra AP.

"Začiatok nám nevyšiel podľa predstáv, Poliaci boli lepší najmä v prvých 15 minútach. Po inkasovanom góle sme prebrali iniciatívu a domácich sme dostávali do ťažkých situácií. Poliaci však tiež dokázali vytvoriť tlak na našu defenzívu, no celkovo sme podali dobrý výkon," povedal strelec víťazného gólu Bernardo Silva pre uefa.com.

Portugalsko - Poľsko (foto: TASR/AP)

Skóre stretnutia načal v 18. minúte domáci útočník Krzysztof Piatek a otvoril si strelecký účet v národnom tíme. Dvadsaťtriročný hráč FC Janov je s deviatimi gólmi momentálne najlepší strelec talianskej Serie A. Domáceho kormidelníka Jerzyho Brzeczeka mrzeli dva inkasované góly v úvodnom dejstve, ktorými hostia otočili skóre. "Tieto góly znížili našu sebadôveru a ovplyvnili celý zápas," uviedol poľský lodivod.

Jakub Blaszczykowski sa stal rekordérom v počte odohratých reprezentačných zápasov v drese Poľska, keď vo štvrtok nastúpil na 103. stretnutie. V dueli sa mu podarilo aj skórovať, no v 77. minúte už len zmiernil prehru svojho tímu na konečných 2:3. Jubilejnú stovku štartov má na konte kapitán Robert Lewandowski.

Portugalsko sa môže tešiť z triumfu v skupine už v nedeľu, pokiaľ sa zápas medzi Poľskom a Talianskom skonči nerozhodne.