ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ligový rekordér Pečovský zostáva v Žiline: Chcem si ešte zahrať v pohárovej Európe
zdroj: mskzilina.sk

Ligový rekordér Pečovský zostáva v Žiline: Chcem si ešte zahrať v pohárovej Európe

Postavou nevysoký, no výkonmi na ihrisku neprehliadnuteľný. Defenzívny stredopoliar MŠK Žilina Viktor Pečovský nastúpil koncom septembra proti Senici v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži na svoj 405. zápas a utvoril tak nový rekord v počte ligových štartov jedného hráča. Už vtedy avizoval, že by toto číslo rád navýšil.

Aktuálne je Pečovský na 406 zápasoch, pričom v Žiline pôsobí od roku 2011. A jeho angažmán pod Dubňom potrvá minimálne do konca roka 2019. Dovtedy sa totiž s vedením „šošonov“ dohodol na predĺžení zmluvy. „Som šťastný, že som súčasťou MŠK Žilina. Chcem pomáhať naďalej klubu a aj mladým chalanom, aby sa zlepšovali. Mojím kúskom chcem prispieť k tomu, aby sa klubu darilo. Som tu už naozaj dlho, som zžitý s klubom, preto som neváhal predĺžiť zmluvu,“ rozhovoril sa neúnavný defenzívny stredopoliar pre klubový web.

Hoci po ťažkom zranení a dlhotrvajúcej rekonvalescencii vypadol zo základnej zostavy, nad odchodom zo Žiliny nepremýšľal. „Keby som sa na to necítil, tak sa určite netlačím na trávnik a rozmýšľal by som inak. Celkovo zdravotne, fyzicky sa cítim byť výborne pripravený. Aj toto zavážilo pri tom, že mi Žilina ponúkla predĺženie spolupráce. Verím, že za ten rok odohrám čo najviac zápasov a pomôžem chalanom, pretože potom sa môžem zlepšovať aj ja. Chcem si užiť každý duel. Verím, že si so Žilinou ešte zahrám v pohárovej Európe,“ neskrýva vysoké ambície niekdajší 34-násobný slovenský reprezentant.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk